Wizardsi su na Westbrookov i Bealov pogon razbili Pacerse i izborili doigravanje

U prvoj će rundi igrati protiv 76ersa

Washington Wizards su uspjeli.

U posljednjoj utakmici play-ina u Istočnoj konferenciji Wizardsi su u noći s četvrtka na petak razbili Indiana Pacerse 142-115 i u prvoj će rundi doigravanja igrati protiv Philadelphije 76ersa.

Regularna sezona koja je bila obilježena izostancima, COVID-protokolima i porazima spašena je tako sjajnom serijom u završnoj fazi. Russell Westbrook ispunio je obećanje o vođenju Wizardsa u doigravanje. U jednom trenutku Wizardsi su bili 15 pobjeda ispod omjera od 50 posto, i to početkom travnja.

Wizardsi su na poluvremenu vodili 14 razlike i zatim u trećoj četvrtini u potpunosti prelomili utakmicu serijom 30-14.

Westbrook je utakmicu završio s 18 poena, 15 asistencija i osam skokova, dok je Bradley Beal bacio 25 poena. Daniel Gafford stigao je do double-double učinka od 15 poena i 13 skokova u samo 22 minute.

Najbolji strijelac Pacersa bio je Domantas Sabonis s 19 poena kojima je dodao i 11 skokova i 10 asistencija. No, Pacers će prvi puta u pet godina propustiti doigravanje.

Što se tiče Wizardsa, prva utakmica sa 76ersima na rasporedu je u nedjelju.