Zagreb se u prvom poluvremenu dobro držao, ali na kraju je uvjerljivo izgubio od Kiela

Završilo je 36-28

PPD Zagreb danas je na rasporedu imao teško gostovanje kod Kiela u trećem kolu EHF-ove Lige prvaka, a momčad koju vodi Ivica Obrvan naposljetku je uvjerljivo uvjerljivo izgubila. Iako su se Zagrebaši dobro držali u prvom poluvremenu, Nijemci su utakmicu odvukli na svoju stranu i slavili rezultatom 36-28.

Gosti iz Hrvatske dobro su počeli susret i poveli rezultatom 3-1, a gotovo cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol. Obrvanovi momci stalno su održavali priključak za Kielom i uspijevali opstajati na minus jedan ili dva, no to se krenulo mijenjati početkom drugog dijela.

Kiel je u drugom poluvremenu serijom 10-3 osigurao veliku prednost koja je u jednom periodu iznosila i 10 razlike, ali Zagreb, koji je sad 600 dana bez pobjede u Ligi prvaka, ipak je uspio malo ublažiti poraz pred sam kraj susreta.

Harald Reinkind bio je najbolji strijelac domaćih s osam pogodaka, a jedan manje ugradio je hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak. Sander Sagosen zaustavio se na šest, a toliko su imali i najproduktivniji Zagrebovi igrači, Ivan Čupić i Filip Vistorop.

Hrvatski predstavnik nakon tri kola ima jedan bod, a u sljedećem gostuje kod Elveruma koji bi mu mogao biti i glavni konkurent za eventualni plasman u nokaut-fazu.