Zagrebovi rukometaši nisu uspjeli baciti punu Arenu u delirij. No, odluka tek slijedi u Francuskoj

Hrvatski prvak remizirao je s Montpellierom (27-27)

Po prvi put od 2019. godine Zagreb je zaigrao u osmini finala Lige prvaka, a nije imao nimalo lak posao. Nekadašnji europski prvak Montpellier pokvario je feštu u punoj Areni pa u Francusku nosi poravnatih 27-27, ali svejedno se Zagrebaši mogu nadati prolasku u uzvratu, pogotovo nakon što su nadoknadili i tri gola zaostatka.

U velikom grču krenula je ova mlada Zagrebova momčad. Dugo se Zagrebaši praktički nisu mogli sastati s napadom, brzali su s udarcima i dodavanjima te tako davali gostima lake šanse. Nakon sedam i pol minuta igre tako je već 4-1, a onda je Zagreb malo uspio uspostaviti obranu.

No, napad je i dalje išao slabo pa su na svoj drugi gol Zagrebaši čekali do ulaska u 15. minutu, a na bliže od dva gola zaostatka primaknuli su se tek nakon 23 minute igre kad je Miloš Kos odradio svoju seriju od tri kola za 10-9.

Uspio se Zagreb tako održati na dobrom priključku pa na poluvrijeme ide s 13-11 unatoč očajnom početku, ali vanjska linija je uz Mateja Mandića na golu održavala domaće šanse na životu.

Zato su domaći dosta bolje otvorili drugo poluvrijeme, zaključali su na pet minuta svoja vrata i serijom 3-0 nakon pogotka Zvonimira Srne Zagreb po prvi put vodi s 14-13. Nakon toga se igra u manjim serijama pa je Montpellier nakratko vratio vodstvo, Zagreb ga opet uzeo preko dva gola Davora Ćavara, ali na ulasku u zadnjih 15 i pol minuta je tri razlike za goste koji idu na pogon Diega Simoneta.

Nije Zagreb odustajao, vratio se u par navrata na gol zaostatka, ali uvijek Montpellier ima odgovor pa je u zadnjih 10 minuta 25-22 za goste. No, onda posljednji ho-ruk Lavova: Ivan Ćupić zabio je sedmerac, iz kontre gol dodao Srna, a na pogotke Montpelliera odgovaraju Aleks Kavčič pa još jednom Čupić iz sedmerca.

Kos je na ulasku u zadnje dvije minute poravnao, a onda je i Mandić skinuo udarac gostiju pa je na 27-27 Zagreb dobio napad za doći u vodstvo na samom kraju. No, Kosu je kod novog pogotka suđeno probijanje pa su Francuzi dobili zadnji pokušaj na 45 sekundi do kraja.

Diego Simonet uzeo je zadnja tri pokušaja, ali je dvaput fauliran te je treći put promašio, a Timur Dibirov krenuo je u kontru sa zvukom sirene. Fauliran je prije nego što je uspio pucati pa je Zagrebašima preostao samo slobodni udarac iz velike daljine, a to ipak nije urodilo plodom pa se u Francusku nosi poravnat rezultat.

Srna je vodio Zagreb sa šest golova, a po pet su dodali Ćupić i Kos. Osam obrana upisao je Mandić, a dvije Ante Grbavac. Kod Montpelliera su Simonet i Staš Skupe dali po šest golova, a na golu su briljirali Charles Bolzinger i Remi Desbonnet s ukupno 12 obrana.