Zamalo najproduktivniji Englez: Bamford je ove sezone izravno sudjelovao u 18 ligaških golova

Od njegovih sunarodnjaka u Premier ligi bolji je jedino Harry Kane

Večerašnji zaostali ogled 18. kola Premier lige između Leedsa i Southamptona po mnogočemu je odgovarao trenerskim filozofijama Marcela Bielse i Ralpha Hasenhüttla. Gledali smo vrlo dinamičnu utakmicu u kojoj su obje momčadi prijetile, no klub s Elland Roada na kraju je zasluženo slavio rezultatom 3-0.

U prvom poluvremenu je tu bilo svega i svačega; Southamptonu je prvo VAR opravdano poništio penal koji je prvotno bio izborio Nathan Tella, zatim je Svecima poništen pogodak zbog zaleđa, Ilan Meslier skupio je nekoliko važnih obrana, a Oriol Romeu u 39. je minuti fenomenalno maknuo loptu s noge Raphinhi koji se sam sjurio prema gostujućem kaznenom prostoru.

Međutim, Leeds je u nastavku sve riješio. U 47. minuti Tyler Roberts s centra je poslao prizemnu loptu prema Patricku Bamfordu koji je dobio previše prostora između suparničkih braniča, a Leedsov napadač bez problema je poentirao za domaće vodstvo. Ovo mu je bio 13. ovosezonski zgoditak u Premier ligi; trenutno je najbolji engleski strijelac u prvenstvu skupa s Harryjem Kaneom i Dominicom Calvertom-Lewinom, a, ako mu pripišemo njegovih pet asistencija, vidjet ćemo da je samo Tottenhamov napadački mag izravno sudjelovao u više golova od njega među engleskim igračima u Premier ligi.

Točnije, Kane je dosad zabio ili namjestio ukupno 24 pogotka u aktualnoj Premier ligi, a Bamford je u toj kategoriji drugi najproduktivniji engleski igrač s ukupno 18 sudjelovanja. Također, Bamford je dotad zabio u svim domaćim Leedsovim pobjedama ove sezone što definitivno nije išlo u prilog Southamptonu, a gosti su primili drugi gol u 78. minuti kada je kontru Bielsinih trupa uspješno zaključio izvrsni Stuart Dallas.

Raphinha je nagradu za svoj trud dočekao u 84. minuti poentiravši za konačnih 3-0 iz slobodnog udarca, a Leeds je tako došao do pobjede nakon dva uzastopna prvenstvena poraza. S druge strane, Sveci ne znaju za trobod osmu utakmicu zaredom…