Završen je prvi dan U-21 EP-a. Vidjeli smo pobjede Italije i Poljske, kao i golčine Ceballosa i Chiese

Italija – Španjolska 3-1, Poljska – Belgija 3-2

Nije lako zamisliti utakmicu u kojoj gol Daniela Ceballosa koji je zabio Italiji u desetoj minuti druge utakmice na U-21 Europskom prvenstvu ne bi bio gol utakmice. Španjolci su s loptom ušli u posljednju talijansku trećinu, Ceballos je primio kratko dodavanje Fabina Ruiza, odlučio se za kratki dribling u desnu stranu i s dvadesetak metara zakucao loptu u suprotne rašlje talijanskih vrata.

Ali 25 minuta kasnije Federico Chiesa sjajno je primio dugačku dijagonalu Nicole Barelle pa se sjurio po lijevom krilu u španjolski šesnaesterac. I kad je Unai Simon krenuo prema sredini zatvoriti povratnu loptu Chiesa je lijevom nogom pogodio bliži kut za 1-1. Teško može bolje od toga.

Ali to nije bilo sve od Chiese koji je u drugom poluvremenu postigao i svoj drugi gol na utakmici. Doduše, ovaj nije bio niti približno atraktivan kao prvi — nakon šlampave sekvence u španjolskom šesnaestercu Chiesa zabio iz blizine, ponovno je Barella bio strijelac. U 82. minuti Lorenzo Pellegrini iz penala (VAR, zasluženo) pogodio za konačnih 3-1.

U utakmici koja je odigrana u ranijem terminu Poljska je pobijedila Belgiju 3-2. Blago iznenađenje u svakom slučaju. Tako su nakon prvog kola u skupini A na vrhu Italija i Poljska, dvije reprezentacije koje se sastaju u drugom kolu, dok će Španjolci protiv Belgijanaca igrati u Reggio Emiliji.