Baš voli debije: Bas Dost zabio je i u četvrtoj uzastopnoj premijeri u dresu novog kluba

Šest dana treninga i 13 minute igre i eto prvog gola za Club Brugge

Četiri milijuna eura koje je Club Brugge proslijedio prema frankfurtskom Eintrachtu za usluge Basa Dosta počelo se odmah isplaćivati. Zabio je 31-godišnji bivši napadač nizozemske reprezentacije već u 13. minuti svog debija za novi klub, pokazat će se kasnije i u nedjeljnoj pobjedi 2-1 protiv St. Truidena.

Nije to baš neka novost jer Bas Dost voli premijere.

Njegovi pogoci u prvim utakmicama za nove klubove više su pravilo nego nekakva iznimka jer isto je radio i kad je debitirao za Wolfsburg, lisabonski Sporting i Eintracht, tri kluba u kojima je igrao prije no što je stigao u belgijsko prvenstvo.

Kaže da debitantske utakmice u novom dresu motiviraju.

“Bio sam usredotočen od prve minute. Nema to veze s brojem godina, nebitno je imate li 18 ili 31. Kao napadač želite postizati golove, odmah pokazati što možete. To sam i napravio.”

Nakon šest dana treninga u novom okruženje stigao je, dakle, i gol. Uvrstio se Bas Dost njime među još samo osmoricu koja su karijere na četirima novim adresama u europskim ligama najavljivali golovima. Isto su prije njega napravili, primjerice, Samuel Eto’o i Mario Balotelli, a samo je Roberto Soldado karijeru u pet europskih klubova otvarao proslavom pogotka.

Ostvari li još jedan transfer u karijeri Dost možda stigne i njega.