Bayern München je od niželigaša u Kupu posljednji put ispao prije gotovo 27 godina

U Kielu će se jučerašnja utakmica sigurno dugo pamtiti

Hauke Wahl, stoper drugoligaša Holsteina Kiela, zabio je sinoć — ramenom — gol Bayern Münchenu za 2-2 u petoj minuti sudačke nadoknade u šesnaestini finala njemačkog Kupa. Kao da je onome što se događa toliko rijetko moralo prethoditi nešto neobično i bizarno.

Bayern, dakle, neće imati priliku braniti titulu i u ovom natjecanju u ovoj sezoni. Gol Sergea Gnabryja u 14. minuti sugerirao je kako za Bayern u ovoj utakmici neće biti nikakvih problema. No, u 37. minuti Fin Bartels zabio je zicer i izjednačio na 1-1.

Stvari je uz normalan poredak u 48. minuti vratio Leroy Sane iz slobodnjaka, a Wahl kasnim golom utakmicu gurnuo u produžetke koje je Kiel uspio preživjeti.

I zatim, nakon izvođenja penala, izbaciti Bayern iz Kupa. Prvih 10 penala pogođeno je na obje strane, prije nego što je penal obranjen Marcu Roti. Fin Bartels donio je nakon toga Kielu veliko slavlje.

Prvi puta u 12 godina Bayern tako nije dogurao barem do polufinala. A posljednji put kada je ispao iz Kupa od niželigaša bilo je u sezoni 2003./2004. kada ga je Alemannia Aachen izbacila u četvrtfinalu (2-1)…

Neki Bayernovi igrači tada nisu bili niti rođeni.