Besmrtnik: Bucsi su nadigrali Chiefse u Super Bowlu, a Tom Brady osvojio je svoj sedmi naslov

Tampa Bay potpuno je deklasirala Kansas i slavila 31-9

Sedam osvojenih trofeja Vincea Lombardija. Sedam.

Na stadionu Raymond James u Tampi odigran je 55. po redu Super Bowl, a utakmica između domaćih Tampa Bay Buccaneersa i branitelja naslova Kansas City Chiefsa bio je, naravno, obilježen dvobojem Toma Bradyja s jedne i Patricka Mahomesa s druge strane. Suprotno očekivanjima mnogih, 43-godišnji Brady je opet izveo senzaciju, osvojio svoj sedmi naslov u karijeri pobjedom 31-9, ugrabio titulu Super Bowl MVP-a i doveo franšizu s Floride do drugog trofeja u povijesti i prvog nakon 2002. godine.

A kako se to dogodilo?

Bucsi su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 15 razlike zahvaljujući napadačkoj, ali prvenstveno obrambenoj šlampavosti Chiefsa koji su u tom periodu napravili osam prekršaja za 95 jarda, najviše u prvoj polovici neke Super Bowl utakmice ikad. Brady je tada skupio tri dodavanja za polaganje dvaput uposlivši nevjerojatnog Roba Gronkowskog i jednom Antonija Browna koji je u posljednjim sekundama druge četvrtine povisio na 21-6. Mahomes je, s druge strane, kompletirao tek devet dodavanja u prvom dijelu i konstantno je bio pod pritiskom, a to je rezultiralo dvama realiziranim field goalovima Harrisona Butkera.

Drugo poluvrijeme počelo je, za Chiefse, u istoj maniri kao prvo; Butker je s 52 jarda smanjio zaostatak na 12 razlike, ali u sljedećem driveu Bucsa Leonard Fournette izveo je izvrsno utrčavanje od 27 jarda za novi touchdown i sve bolju sliku za domaćine. Bilo je jasno kako Kansas mora pod hitno ubrzati ukoliko želi nešto izvući iz cjelokupne situacije, a u idućem napadu krenulo je još gore; Mahomes je doživio prvo rušenje, a potom ubilježio i presijecanje kada je loptu namijenjenu Tyreeku Hillu dohvatio Antoine Winfield.

Ryan Succop zabio je novi field goal dvije minute prije kraja treće četvrtine, a Bucsi su otišli na 31-9, odnosno, na velika 22 poena prednosti. To se pokazalo i konačnim rezultatom nakon novih neuspješnih napada Chiefsa; Mahomes je tako, bez obzira na Tampino opuštanje pri kraju, brutalno ostavljen na nula polaganja, ovaj poraz teško će mu pasti. Bruce Arians postao je najstariji trener s osvojenim Super Bowlom u povijesti, a Brady… Što reći?

Otvarajte tipkovnice, divite se, slavite Najvećeg, lijepite emojije s kozama. Jer ovo više nitko neće napraviti.