Brzi vlak u snijegu: Mbappé je izludio Bayernovu obranu i donio PSG-u veliku prednost

PSG je s 3-2 slavio na Allianz Areni u prvoj utakmici četvrtfinala LP

PSG je pobijedio branitelja naslova Bayern na Allianz Areni u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. U prvoj reprizi prošlosezonskog finala, Parižani su slavili 3-2 i na uzvrat idu s pozitivnim rezultatom i, ključno, dva pogotka u gostima.

Gostujući heroji bili su, po tko zna koji put, Neymar i Kylian Mbappé. Prvi je orkestrirao PSG-ovom igrom u prvom poluvremenu i s dvije asistencije pomogao svojoj momčadi doći do velikih 2-0, a drugi je s nova dva pogotka; te, krucijalno, odlučujućim za 3-2, bio čovjek koji je činio razliku.

Nakon pola sata, Bayern je bio u provaliji; iako je domaćin diktirao tempo, kontrolirao loptu i više prijetio, PSG je preko Mbappéa i Marquinhosa vodio. Oba puta je domaća obrana jako lagano ispala iz bloka.

Međutim, Bayern nije odustao od svoje igre, a to mu se uskoro i isplatilo. Eric-Maxim Choupo-Moting zabio je glavom nakon centaršuta Benjamina Pavarda, a do egala je europski prvak došao u drugom poluvremenu, kada je u 60. minuti Joshua Kimmich iz slobodnog udarca pronašao Thomasa Müllera.

Ponovila se ista priča kao i u prvom poluvremenu; Bayern je šutirao, dominirao posjedom, stvarao prilike, a PSG ga je kaznio iz još jedne brze kontre. Naravno, čovjek odluke bio je Mbappé, koji je samo osam minuta nakon Müllerovog izjednačenja zabio Neueru u bliži kut za konačnih 3-2.

Domaćin je imao 31 udarac, u odnosu na PSG-ovih šest. Štoviše, Bayern je duplo više šutirao u okvir nego što je PSG imao ukupno udaraca, a imao je i 89 dodira unutar PSG-ovog kaznenog prostora, u odnosu na samo 10 za parišku momčad. Ali ništa od toga nije bilo dovoljno.

Prednost PSG, ali za potvrdu osvete za prošlosezonsko finale čekat će se uzvrat…