Ciro je došao na svoje: Immobile je pružio sjajnu partiju i zabio prvi gol na velikim natjecanjima

Lazijev napadač bio je jedan od najzaslužnijih za talijansko slavlje

Italija je na otvaranju Europskog nogometnog prvenstva potpuno razbila groznu Tursku na domaćem terenu u Rimu te zasluženo pobijedila rezultatom 3-0, a jedan od najzaslužnijih za takvo razbijanje bio je Lazijev napadač Ciro Immobile.

Azzurri su danas općenito pokazali sjajnu napadačku igru, no Immobile se, uz Domenica Berardija, najviše istaknuo i to uspio kapitalizirati: u 66. minuti udvostručio je talijansku prednost pospremivši odbijanac u mrežu Uğurcana Çakıra, a 13 minuta kasnije asistirao je Lorenzu Insigneu koji je postavio konačnih 3-0 za erupciju veselja na Olimpicu.

Immobile je, tako, zabio treću utakmicu zaredom u nacionalnom dresu što mu se dogodilo prvi put u karijeri, a pogodak Turskoj bio mu je prvi na velikim natjecanjima. Također, došao je do svog 14. zgoditka za Azzurre po čemu je izjednačen s Mariom Balotellijem kao najbolji reprezentativni strijelac od trenutno aktivnih talijanskih nogometaša, a osim gola i asistencije istaknuo se u još nekoliko statističkih kategorija. Primjerice, talijanski topnik uputio je ukupno šest udaraca na gol (dva u okvir), uputio dva ključna dodavanja te osvojio tri od ukupno pet duela.

Štoviše, u posljednje tri utakmice Immobile je uputio ukupno 10 udaraca u okvir gola: jedan svakih 20 minuta, a s obzirom na današnju napadačku raspoloženost svojih kolega i vlastite kvalitete, ne bismo se čudili kada bi tako i nastavio.