Dinamo sredio PAOK na Maksimiru. Evo kako je došlo do toga

Modri su ostvarili dobar rezultat prije uzvrata

Dinamo danas igra važnu utakmicu osmine finala Konferencijske lige. Na Maksimir u prvoj utakmici te faze dolazi PAOK, a sve ključne trenutke, zanimljivosti i razne statističke podatke možete pratiti ovdje, zajedno s nama.

Kraj utakmice. Odlična Dinamova partija protiv bezopasnih Grka i sjajna zaliha pred uzvrat; takav bismo zaključak mogli povući nakon ovog dvoboja na Maksimiru!

90+3′ I Martin Baturina odigrao je sjajnu utakmicu, sada ga je zamijenio Tibor Halilović.

Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

90′ Eto, toliko.

89′ Petković izlazi iz igre, ulazi Kulenović. Jedna od najboljih predstava ove sezone.

84′ PAOK je upravo imao svoju najveću prigodu na utakmici; Murg je zafitiljio jednu loptu u suprotni kut s lijeve strane kaznenog prostora, ali ni to nije otišlo unutar okvira.

82′ Dok čekamo da Dinamo mirno privede prvih 90 minuta kraju, pogledajte Petkovićev drugi gol na utakmici. Možete to učiniti OVDJE.

81′ Dinamo bez problema kontrolira utakmicu i imao je još nekoliko dobrih situacija pred golom Kotarskog koji, na njegovu žalost, danas ima puno više posla nego što je možda računao da će imati.

71′ Opet Bruno Petković! Sjajno je Baturina proigrao, Špikić zagradio, a Bruno Petković još ljepše dovršio akciju za 2-0 i vjerojatno rješenje pitanja pobjednika u prvih 90 minuta ovog dvomeča. Odličnu utakmicu odigrao je Dinamov kapetan; trenutno broji 16 golova u svim natjecanjima ove sezone i sedam u Konferencijskoj ligi.

71′ Gol! Dinamo vodi 2-0.

67′ Dinamo je zasad stvorio nekoliko poluprilika u drugom poluvremenu, a evo još jedne od njih. Špikić je nakon ubačaja s lijeve strane pokušao glavom na drugoj vratnici, ali na kraju je njegovu loptu uhvatio Kotarski.

61′ Lucescu ubacuje Kirila Despodova umjesto Brandona Thomasa.

57′ PAOK, razumljivo, pokušava ubaciti u višu brzinu, ali zasad mu baš i ne ide. Dinamo je imao još jednu finu polukontru, ali ona je završila neuspješno.

Počinje drugo poluvrijeme. Jakirović ubacuje Gabriela Vidovića umjesto Hoxhe koji se nije baš iskazao.

Posjed ne znači sve, a obratite pozornost na broj PAOK-ovih udaraca unutar okvira…

Evo kako je izgledao momentum u prvom poluvremenu. Dinamo je kreirao daleko najviše.

Kraj prvog, zapravo odličnog poluvremena za Dinamo. Modri igraju lepršavo, kontroliraju utakmicu i zasluženo vode golom Brune Petkovića.

Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade.

37′ Svašta smo vidjeli u proteklih minutu i pol, ali najvažnije je opisati pogodak; Dinamo vodi, a zabio je Bruno Petković! Modri kapetan izbio je sam pred Kotarskog nakon pogrešnog dodavanja suparničkog braniča Jonnyja. Hrvatski vratar uspio mu je skinuti prvi šut, no ne i odbijanac koji je uspješno ušao u mrežu. Samo nekoliko trenutaka prije toga Petko je izveo sjajnu kombinaciju sa Špikićem i vratio povratnu na 16 metara odakle je potegnuo Baturina, no Kotarski je to obranio.

Kako god, Dinamo je vrlo brzo došao do vodstva, a bome i zasluženo.

Gol! Dinamo vodi!

34‘ O atraktivnosti ove utakmice dovoljno govori činjenica da još uvijek čekamo prvi udarac unutar okvira gola.

22′ Nema baš nekih prigoda. PAOK trenutno ima 61 posto posjeda lopte i Dinamo bazira svoju igru na presijecanju dodavanja i hitanjima u kontru. Maloprije smo vidjeli lijep potez Petra Sučića koji se oslobodio trojice i povukao napad, ali on je završio nepreciznim udarcem.

15′ Dinamo zasad igra prilično dobro i osvaja puno drugih lopti te provocira pogreške u PAOK-ovim dodavanjima. U obrani je nekoliko puta zazujao, ali najbolja prilika na susretu zasad se piše domaćima.

5′ Ovo je bila sjajna prigoda za Dinamo s grozomornom završnicom Arbëra Hoxhe. Baturina je za dlaku izbjegao zaleđe i sjajno proslijedio na lijevu stranu do Hoxhe koji je imao otvoren autoput prema PAOK-ovu golu i na kraju izbio pred Kotarskog, ali u ključnom trenu se poskliznuo i lopta je završila negdje u maksimirskom parku. Šteta.

Počela je utakmica na Maksimiru!

20:57 Igrači su izašli na travnjak, uskoro krećemo… Spremni?

20:30 Također, Ivan Mlinarić posvetio je jedan tekst Dominiku Kotarskom, PAOK-ovu vrataru. Je li on najbolji hrvatski golman? Pogledajte što naš autor ima za reći na tu temu.

20:28 Ako pratite naše prijenose, znat ćete onda da vas volimo podsjetiti na aktualne tekstove. Naš Juraj Vrdoljak osvrnuo se na Dinamovo ‘novo normalno’ u razvoju igrača iz vlastite akademije, a više o tome OVDJE.

20:13 Evo kakvo je trenutno stanje u fan zoni… Imate li svoj selfie s Plavkom?

20:05 Još uvijek stignete provjeriti sastave, oni su dostupni OVDJE.

19:41 Zanimljivo, kada bi Dinamo dvaput pobijedio PAOK, to bi ga možda poguralo i prema Ligi prvaka. Više o tome OVDJE.

19:30 Kandidat za predsjednika Velimir Zajec pokušao je prognozirati ishod ovog dvomeča, a EVO što je imao za reći.

19:23 “Ždrijeb je takav kakav jest i dogodio nam se ovaj”, rekao je Răzvan Lucescu, PAOK-ov trener. “Mi to moramo prihvatiti i dati sve od sebe u ovoj prvoj utakmici. Oni su momčad s velikim europskim iskustvom i jaki su. Možda nemaju puno intenziteta trenutno, ali su organizirani i znaju kako iskoristiti suparničke slabosti i pogreške. Imaju dobre igrače, mislim da im je Josip Mišić najbolji igrač. Ne zbog načina na koji igra, već zbog karaktera i načina na koji vodi momčad.”

19:15 “Očekuje nas zahtjevna utakmica, s obzirom da je prva morat ćemo biti maksimalno pragmatični i koncentrirani, igramo s ekipom koja je čvrsta, tvrda, čak bih rekao i prgava koja ima nekoliko sjajnih igrača”, najavio je utakmicu Sergej Jakirović. “To pokazuje i u grčkom prvenstvu s obzirom na to da je zasjela na prvo mjesto, imala je malu krizu početkom veljače, međutim, brzo je to prebrodila. To pokazuje njihovu mentalnu snagu, imaju dobar balans, jako su opasni kad osvoje loptu. Morat ćemo napraviti sve da to preveniramo i da budemo konkretni u svom posjedu da ne bi išli njima u korist. S naše strane, napraviti sve prije uzvrata da odemo tamo bar s jednim golom prednosti.”

19:00 Pozdrav svim čitateljima Telesporta i dobrodošli na tekstualni prijenos današnjeg važnog susreta osmine finala Konferencijske lige!

Dinamo danas na Maksimiru igra prvu utakmicu osmine finala trećerazrednog UEFA-ina natjecanja. Suparnik mu je solunski PAOK, momčad koja je u kvalifikacijama zaustavila Hajduk i sada traži potvrdu dobre domaće forme protiv motiviranih Modrih.

Međutim, unatoč tome što Dinamo neće moći računati na čak petoricu igrača iz šireg sastava, Grcima neće biti lagano. Dinamo se rezultatski popravio iako i dalje ne ostavlja najbolji dojam u HNL-u, ali u Europi godinama pokazuje vrlo zreli karakter.

Grci također imaju problema sa sastavom pa su tako ostali na samo dva stopera (Tomasz Kedziora i Konstantinos Koulierakis). Posebno će im nedostajati William Paul Troost-Ekong, kapetan koji je nedavno s Nigerijom izgubio finale Afričkog kupa nacija, ali je zato proglašen MVP-jem turnira.

Dinamu će to biti sedmi europski okršaj protiv klubova iz Grčke, drugi ove sezone. Zasad ima ne baš sjajan omjer od dvije pobjede, dva remija i čak osam poraza. Posljednja Dinamova pobjeda protiv jednog grčkog kluba dogodila se u sezoni 1977./78., u 1. kolu tadašnjeg Kupa UEFA. Modri su tada protiv Olympiacosa slavili s 5-1 u Zagrebu pa izgubili u Pireju, ali svejedno prošli dalje.

Prvi sraz s grčkim klubovima dogodio se u sezoni 1964./65. u 1. kolu tadašnjeg Kupa pobjednika kupova. Dinamo je tada slavio s 3-0 protiv AEK-a doma pa izgubio 0-2 u uzvratu, ali svejedno prošao dalje. Nakon toga nije baš bilo sreće. U sezoni 1998./99., Dinamo je remizirao kod kuće i izgubio u gostima od Olympiacosa, u sezoni 2010./11. PAOK ga je dvaput dobio s 1-0 u grupnoj fazi Europa lige.

Nakon toga su uslijedila nova dva poraza od Olympiacosa u grupnoj fazi Lige prvaka u sezoni 2015./16. i remi i poraz ove sezone od AEK-a u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Glavni sudac utakmice danas je Azerbajdžanac Alijar Ahajev, a prijenos možete pratiti na prvom programu Arene Sport.