Dobro mu ide u Yorkshireu: Kane se pogotkom Sheffieldu izjednačio s legendama Premier lige

Kane je danas zabio svoj 20. gol izvan šesnaesterca

Nema stajanja za Harryja Kanea.

Tottenham je danas stigao do nove pobjede u Premier ligi i to u gostima kod fenjeraša Sheffielda. Slavili su Spursi rezultatom 3-1, a poveli su već u petoj minuti kada je Serge Aurier najbolje reagirao u skoku nakon ubačaja Son Heung-mina iz kornera. Korejcu je to bila šesta ovosezonska asistencija u engleskom prvenstvu, a nije ni čudo da se nedugo zatim ‘aktivirao’ i njegov bolesni brat

Kane, koji je od dolaska Joséa Mourinha u gnijezdo Spursa stvorio nevjerojatnu vezu sa Sonom, upisao se u strijelce u 40. minuti kada je primio loptu Pierrea-Emilea Højbjerga, okrenuo se prema golu, opalio s ruba kaznenog prostora i utrpao loptu u mrežu Aarona Ramsdalea. Njegov 12. ovosezonski ligaški zgoditak ukupno mu je bio i 20. u karijeri koji je u spomenutom natjecanju zabio izvan šesnaesterca. Tako je postao 18. igrač u povijesti Premier lige kojemu je to uspjelo, a trenutno je na toj listi po broju golova izjednačen s Cristianom Ronaldom i Gianfrancom Zolom. Naravno, rekorder u toj kategoriji je Frank Lampard koji je zabio 41 takav pogodak u prvenstvu…

Također, Kane je danas zabio u šestoj uzastopnoj utakmici koju je odigrao u Yorkshireu. Za usporedbu, posljednji koji je to ostvario bio je bivši Dinamov golgeter Mark Viduka dok je nastupao za Leeds

Sheffield se u drugom poluvremenu na trenutak vratio u utakmicu kada je u 59. minuti David McGoldrick pogodio za smanjenje domaćeg zaostatka, no Tottenhamu je prednost od dva razlike vrlo brzo vratio Tanguy Ndombélé koji je u 62. minuti sjajno prebacio Ramsdalea na proigravanje Stevena Bergwijna.

Eto sada Mourinha na četvrtom mjestu s 33 boda, no za vratom su mu Manchester City s bodom i dvije utakmice manje te Everton s ukupno 32 boda i jednim zaostalim susretom za odigrati.