Dvije bajke u jednoj utakmici: Cazorlin prvi gol za Furiju nakon 4 godine, Olmov prvi ikada

Španjolska je u Cádizu razbila Maltu sa 7-0

“Momci, to je Tottenham.”

Roy Keane je svojedobno podijelio team talk Alexa Fergusona na poluvremenu utakmice koju je Manchester United gubio protiv Tottenhama. Insinuacija je bila jasna; United je bio engleski i europski gigant, a Spursi momčad poznata po mekanoj kralježnici. S njima će lako.

Ista rezervacija može se primijeniti na današnju utakmicu Španjolske i Malte u Cádizu. Ali svejedno, snaga suparnika ne bi trebala umanjiti pothvate dvojice španjolskih večerašnjih junaka, Santiaga Cazorle i Daniela Olma. Cazorla je za Furiju odigrao 53 minute; u 41. je, na asistenciju Villarrealovog Gerarda Morena i igrača utakmice, zabio za 2-0.

U 53. je izašao iz igre. Bio mu je to 15. pogodak u reprezentativnom dresu, prvi od studenog 2015., kada je zabio Engleskoj. Znamo da smo dosadni, ali prije dvije godine bilo mu je rečeno da će dobro proći ako ikada više stane na noge nakon opetovanih operacija. Sada, s 34 godine, ponovo igra i zabija u reprezentativnom dresu. Ako to nije bajka, ne znamo što je.

Ali ako je Cazorla lice neke stare, romantične Španjolske, onda je Dinamov Dani Olmo lice njene budućnosti. Olmo nije bolje mogao zamisliti svoj debi za Furiju. Ušao je u igru u 66. minuti umjesto Morate. Tri minute bile su dovoljne da zabije svoj prvijenac, nakon sjajne asistencije Thiaga Alcântare.

Utakmica je završila 7-0 u korist domaćina, ali to je manje bitno. Pamtit ćemo je po Santiju i Daniju, španjolskoj prošlosti i budućnosti.