Egipat je u drugom kolu SP-a pregazio Sjevernu Makedoniju s 19 golova razlike

Ako misle u drugi krug, Makedonci će u zadnjem kolu morati pobijediti Čile

U utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva u rukometu Egipat je pregazio Sjevernu Makedoniju rezultatom 38-19. Makedonci su na turnir stigli u zadnji tren, umjesto Čeha koje poharao koronavirus, a od turnira bi se isto tako brzo mogli i oprostiti.

U prvom kolu, naime, Švedska ih je pobijedila s 32-20.

Makedonci su protiv Egipta u prvom poluvremenu postigli samo šest golova ( 20-6). Kod rezultata 10-6, crveni karton zaradio je Filip Kuzmanovski i Makedonci do odmora više nisu uspjeli postići gol.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto bolje pa su Makedonci u njemu uspjeli postići 13 golova.

Kod Egipćana je najefikasniji bio Mohamed Mamdouh s osam pogodaka, dok su kod Makedonaca po tri pogotka skupili Kiril Lazarov, Žarko Peševski i Nikola Markoski.

Prolazak u drugi krug je sada pod znakom pitanja. Večeras u skupini G igraju još Švedska i Čile, što je dvoboj u kojem su Šveđani, naravno, favoriti. Tako da će Makedonci o prolasku odlučivati u posljednjoj utakmici u skupini, odnosno u utakmici s Čileom. Prema svemu pokazanom, to neće biti nimalo jednostavno…