Eintrachtov samozatajni motor: Filip Kostić vukao je konce u izbacivanju Salzburga u Europskoj ligi

Gol, dvije asistencije i 11 ključnih dodavanja za osminu finala Europske lige

Drugi su pokupili lovorike, ali on je bio ključan u oba susreta…

Filip Kostić asistirao je Andréu Silvi u 30. minuti uzvratnog susreta Europske lige protiv RB Salzburga za 1-0. U 83. minuti, asistirao je još jednom, istom igraču, za 2-2. Eintracht je imao finu prednost (4-1) iz prvog susreta, ali Salzburg nije imao namjere mirno otići u noć. Pa ipak, na kraju nije bilo previše neizvjesnosti, upravo zahvaljujući srpsko-portugalskom dvojcu: završilo je 2-2, 6-3 ukupno.

Silva će, kao Daichi Kamada u prvom susretu, vjerojatno pobrati zasluge zbog dva pogotka, ali Kostić je taj koji je još jednom iz pozadine vukao konce. Srpski reprezentativac zabio je 12 golova i upisao 14 asistencija u 37 utakmica, a posebno je bio impresivan upravo u prvoj utakmici nokaut faze Europske lige.

U prvoj utakmici je zabio gol, sada je dvaput asistirao, ali najbolji pokazatelj njegovog utjecaja na obje utakmice je čak 11 ključnih dodavanja.

Niti jedan drugi Eintrachtov igrač nije skupio više od tri. Drugim riječima, Kostić je asistirao 11 od 22 Eintrachtova udarca u obje utakmice, čak 50 posto. Njegova igra s lijevog krila oduvijek je bila zasnovana na principu visokog rizika i visoke dobiti, što se može vidjet iz relativno slabog postotka točnosti dodavanja i poprilične količine izgubljenih lopti, ali on je u sustavu Adija Hüttera ključan.

Protiv opasnog Salzburga, momčadi koja je namučila Liverpool i Napoli, to je i dokazao. Ako nastavi u ovom tempu, pridružit će se europskoj eliti…