Europska liga: Fašisti u Glasgowu, sjajna Sevilla, dva Pépéova slobodnjaka

Odigrane su sve utakmice trećeg kola Europske lige

Evo odabira najzanimljivijih stvari nakon što su odigrane sve utakmice trećeg kola Europske lige.

Nicolas Pépé – Emeryjev spasitelj

Igrala se 75. minuta na Emiratesu kada je u igru ušao Nicolas Pépé. Vitória je protiv Arsenala imala zasluženih 2-1. Na tribinama su se počeli pojavljivati “Emery Out” transparenti.

Ali Pépéu je manje od dvadeset minuta bilo dovoljno da preokrene utakmicu i spasi svog trenera od neugodnosti.

Dvaput je zabio iz slobodnjaka, u 80. i 93. Ali Arsenal nije zaslužio pobjedu (3-2). Ponovo je djelovao anemično, sporo u napadu i krhko u obrani. Koliko vremena još ima Unai Emery?

Sjajna Sevilla

Sevilla, najuspješnija momčad u povijesti Europske lige, nije imala puno problema s Dudelangeom. Pobijedila je s 3-0 i nastavila niz u Europi. Jedina su momčad, uz Manchester United, koja još nije primila niti gol. Tri kola, tri pobjede, sedam postignutih golova i maksimalnih devet bodova.

Nije loše.

Celtic – Fašizam 2-1

Celtic je u Glasgowu s 2-1 slavio protiv Lazija i zadržao prvo mjesto na ljestvici. Ali situaciju na terenu ponovo je zasjenila ljudska glupost i zloća izvan njega.

Društvenim mrežama se tako proširio video zapis na kojemu talijanski navijači koračaju gradom rukama podignutim u fašistički pozdrav. Italija ima problem, a nadamo se da UEFA neće, kao što joj je praksa, ponovo oprati ruke i klub kazniti simbolički. Nešto se mora poduzeti.