Fešta je ipak odgođena: Chelsea je pobijedio Manchester City na Etihadu

Momčad Pepa Guardiole nije uspjela i matematički potvrditi osvajanje titule

U 35. kolu Premier lige Manchester City je na Etihadu poražen od Chelseaja 1-2. Prvenstvo je tako barem u teoriji i dalje otvoreno.

Nismo vidjeli previše toga do same završnice prvog poluvremena, kao da niti jedni niti drugi nisu željeli otkrivati previše karata uoči finala Lige prvaka.

Utakmica je otvorena udarcem Benjamina Mendyja s ruba kaznenog prostora koji je završio pokraj stative. U 35. minuti Raheem Sterling propustio je solidnu šansu, nešto kasnije, na suprotnoj strani, Ederson je obranio pokušaj Hakima Ziyecha, a onda je uslijedilo dosta toga…

Minutu kasnije City je probio desni Chelseajev bok i lopta je stigla do druge stative, gdje ju je, uz nešto nespretnosti i petljanja sa Sergijom Aguerom, u mrežu ubacio Sterling. Dvije minute kasnije pak Billy Gilmour srušio je u kaznenom prostoru Gabriela Jesusa (moglo bi se reći i da je Jesus iznudio to rušenje) nakon čega je dosuđen penal za City. Izveo ga je Aguero koji se odlučio za panenku, a njegov udarac Edouard Mendy jednostavno je pokupio, jer je ostao na mjestu.

Ispostavilo se na koncu da je Aguerov promašaj odgodio feštu na Etihadu, jer je Chelsea, kojemu su, dodajmo, danas tri gola poništena zbog zaleđa, zaigrao bolje u drugom poluvremenu i stigao do izjednačenja pa zatim i do pobjede.

U 63. minuti, nakon sjajne kombinacije i povratne lopte Cesara Azpilicuete na rub kaznenog prostora za 1-1 je pogodio Ziyech, precizno i neobranjivo u donji lijevi Edersonov kut. A u drugoj minuti sudačke nadoknade Marcos Alonso donio je Chelseaju sva tri boda, na povratnu Tima Wernera i uz nešto sreće pri udarcu koji nije bio čist i koji je zbog toga prevario Edersona…

Chelsea je preskočio Leicester i stigao do trećeg mjesta, dok City ostaje na vrhu s 80 bodova, u iščekivanju kiksa gradskih rivala Manchester Uniteda ili u iščekivanju idućeg kola i utakmice s Newcastleom, do kada će treća titula u četiri godine prema svemu sudeći biti i formalno potvrđena.