Hajdučko srce u Gradskom vrtu: Ante Erceg je odigrao junačko poluvrijeme protiv Dinama

Erceg je zabio gol koji je donio Osijeku remi u derbiju

Nenad Bjelica bio je svjestan da mora iskoristiti momentum koji je njegova momčad stvorila na kraju prvog dijela. Osijek je na odmor išao sa 0-1, ali i solidnim dojmom u drugoj polovici prvog poluvremena.

U igru je za početak nastavka ušao Ante Erceg i upravo je nekadašnje Hajdučko srce postiglo pogodak Dinamu koji je Osijek ostavio u utrci za titulu. Gol je pao u 64. minuti: Osijek je uhvatio Dinamovu obranu u raskoraku nakon što je László Kleinheisler centrirao s lijeve strane, a Erceg sjajno pogodio glavom za konačnih 1-1.

Gol je bio njegov ključni, ali ne i jedini doprinos: Erceg je u 45 junačkih epizodnih minuta odigrao sjajno u svim fazama igre. Uostalom, statistika sama govori: gol, 100 posto (2/2) driblinga, 30 dodira i 20/21 točnih dodavanja, četiri dobivena duela i dva klizeća starta.

Bilo ga je svugdje, ne samo kod odlučujućeg gola. Osijek je odigrao dobru utakmicu, pogotovo u drugom poluvremenu i Bjeličine izmjene pomogle su mu oporaviti se od ranog šoka. Ali Erceg je najzaslužniji za bod koji ga je zadržao u borbi za naslov.