Hajduk igrom nije oduševio nikoga, ali barem je jasno tko je heroj tjedna u Splitu

Filip Krovinović pogotkom je donio pobjedu nad Istrom (1-0)

Nogometaši Hajduka ipak su se uspjeli oporaviti od kiksa u Varaždinu i čitave bure koja je uslijedila nakon toga. Nikoga Bijeli nisu oduševili igrom, bilo je jako teško i čupavo, ali ipak su na domaćem terenu uspjeli svladati Istru 1961, i to s minimalnih 1-0.

Obilna kiša padala je cijelog dana u Splitu pa je to pokazao i travnjak. Stoga nismo ni mogli računati na neki pretjerano lijep nogomet na ovom dvoboju, ali u prvih 45 minuta dobili smo mnogo, mnogo manje od toga. Praktički vrijedi izdvojiti tek nekoliko situacija jer u čitavom prvom dijelu imali smo tri udarca i nijedan u okvir na obje strane.

U 16. minuti Filip Uremović pao je u kaznenom prostoru Istre, Bijeli su tražili penal, ali nisu ga dobili. Naprotiv, na kraju je ispalo da je Uremović ozlijeđen pa je morao iz igre, a zamijenio ga je mladi Dominik Prpić.

Prva bolja prilika na susretu dogodila se u 34. minuti kad je Marko Livaja našao Rokasa Pukštasa, ali udarac ovog s 14 metara blokiran je u korner. Tri minute kasnije Ante Erceg postigao je gol nakon što je lopta iz istarske obrane prošla cijelu momčad Bijelih, ali Erceg je ostao metar u zaleđu pa pogodak ne vrijedi.

Osim jednog niskog ubačaja Dina Mikanovića na koji je Pukštas zakasnio nemamo ništa više za naglasiti, a na poluvremenu Mislav Karoglan zamijenio je načetog Josipa Brekala Leonom Dajakuom. I bogme je pogodio jer je uveo u igru asistenta.

Dajaku je u prvom pravom napadu u 48. minuti ubacio s lijeve strane, a sjajno je na tu loptu natrčao Filip Krovinović i pogodio iz blizine. Hajduk vodi, a Krovinović je svakako heroj tjedna u Splitu jer i u Kupu je zabio gol Varaždinu za 2-0 iz slobodnjaka.

Nekako je nakon toga Hajduk stao, a Istra se stabilizirala pa u 57. Erceg ima dobru šansu glavom, ali tukao je malo pored gola.

Potpuno se nakon toga umirila igra, a pomogla je i Torcida velikom bakljadom koja je susret prekinula na pet minuta. Nastavilo se sve u 80., a u 85. je Istra ostala s igračem manje nakon pomračenja uma svog kapetana.

Pobjegao je Pukštas Slavku Blagojeviću pa ga je ovaj krenuo vući za dres, a onda je i napucao loptu u klupe. Dovoljno je to bilo da mu Zdenko Lovrić odmah pokaže dva žuta kartona i put prema tuševima, a onda se zakuhalo pa se Blagojević sukobio i s Anthonyjem Kalikom, uhvatio ga za lice, a karton je zaradio i Erceg prije nego što se sve smirilo.

Hajduk je tada napokon stvorio prvu šansu nakon gola i nakon skoro 40 minuta. Livaja je povukao kontru, ali nije imao nikoga pa je tukao sa 17 metara, pokraj vrata. No, nije to bilo niti blizu kraja jer kad je Istra imala dva kornera na isteku 90. minute, četvrti sudac pokazao je da će se igrati još jedna desetina susreta, odnosno još devet minuta.

Tek u četvrtoj minuti nadoknade dobra šansa, Kalik je loptom u prostor našao Livaju koji se okrenuo i pucao, ali u šut mu je dobro ušao Lovro Majkić pa je od svega samo korner nakon novog izblokiranog ubačaja Dajakua.

Ostalo je tako do kraja 1-0 pa je Hajduk upisao treću pobjedu u zadnja četiri susreta te je još malo pobjegao Dinamu koji igra s Osijekom, a barem privremeno je preskočio i Rijeku na samom vrhu.