Hajduk je na Poljudu poražen od Lokomotive

Hajduk - Lokomotiva 3-4

Hajduk je u predzadnjoj utakmici 24. kola HNL-a na Poljudu izgubio 4-3 od Lokomotive.

S četvoricom u zadnjoj liniji i Augustinom Anellom desno, Hajduk je veliku većinu prvog dijela izgledao neuvjerljivo. Štoviše, u manje od pola sata našao se u minusu od dva gola.

U 12. minuti Lokomotiva je povela. Branimir Cipetić ubacio je s desne strane nisku loptu na prvu stativu, a Vladan Bubanja uspio ju je preusmjeriti u mrežu za 1-0. Hajduk je zatim imao jednu polušansu u kojoj se našao Lukas Grgić (i loše pucao), a u 28. minuti Lokosi su stigli do 2-0, ovoga puta s lijeve strane.

Strana je probijena gotovo cijelom dužinom, a onda je Ibrahim Aliyu ubacio u sredinu, Chidozie Awaziem reagirao je loše, a Luka Stojković zabio za 2-0.

Gorici je zbog zaleđa u 36. minuti poništen gol koji je postigao Silvio Goričan, a Hajduk je u 40. minuti smanjio zaostatak, zahvaljujući prije svega Anellu koji je stigao jednu loptu na lijevoj strani, sjajno se riješio igrača ispred sebe te poslao oštru loptu na pet metara, gdje ju je u gol ugurao Jan Mlakar.

Awaziem je u završnici prvog dijela napravio još jednu grešku i u čistu šansu gurnuo Aliyua čiji je udarac, međutim, sjajno obranio Ivan Lučić.

U drugom dijelu Lokomotiva se povukla, Marko Livaja smanjio je na 2-2 u 60. minuti iz penala kojeg je sam izborio i Hajduk je stisnuo, u potrazi za tri boda nakon preokreta. Pravih prilika, ipak, nije bilo, a zatim je poslije 80. minute bilo svega i svačega.

U 83. minuti Aliyu je zabio za 3-2 iz čiste situacije nakon velike pogreške Luke Vuškovića, a zatim i za 4-2 nakon što ga je u čistu šansu gurnuo Sandro Kulenović. Hajduk je odgovorio brzo, u 88. minuti Yassine Benrahou pogodio je ljevicom suprotni kut za 3-2. Uslijedio je još jedna ciklus Hajdukovih napada, ali ne i četvrti gol, te je Lokomotiva nakon sudačke nadoknade koja je trajala tri minute stigla do velike pobjede.