Heroine

Hrvatska je pobijedila Dansku i osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu

U utakmici za treće mjesto na Europskom ženskom rukometnom prvenstvu Hrvatska je pobijedila domaćina Dansku 25-19. Fenomenalnom utakmicom Hrvatska je zatvorila ovo povijesno Europsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme igralo se u serijama. Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu, prije svega u obrani. Nakon pet minuta Hrvatska je stigla do prednosti od 3-0. Međutim, nakon toga zapelo je u napadu — uslijedila je serija promašaja, Danska je pak napravila seriju od 7-1.

Ana Debelić je napokon zabila u 20. minuti za 7-5.

Uslijedio je zatim novi nalet Hrvatske. Tea Pijević se razbranila, Hrvatska se vratila u utakmicu i na poluvrijeme otišla s rezultatom 11-11.

Pijević poluvrijeme je završila sa sedam obrana, odnosno na postotku od 39 posto. Hrvatska je imala samo tri izgubljene lopte u prvom poluvremenu, ali i dva promašena sedmerca. Nažalost, dojam je bio takav da je prednost trebala biti veća.

Drugo poluvrijeme otvoreno je novom obranom Pijević i novim golom Debelić. Igrala se gol za gol i Hrvatska je održavala prednost od jednog ili dva gola.

U 40. minuti Dankinje su stigle na 17-17. Prije toga Hrvatska je imala igračicu više, ali se nije uspjela odlijepiti na plus tri. Dankinje su priključak držale i uz nešto sreće, jer je Pijević bila na više lopti koje su se od tijela nekako odbile u mrežu.

Hrvatska je u 44. minuti golom Dore Krsnik ponovno otišla na plus dva (20-18) i zatim nakon prekršaja u napadu Dankinja i na plus tri petim golom Katarine Ježić.

Hrvatska je igrala sjajnu obranu. Pijević je u 49. minuti skinula čisti zice i u zadnjih deset minuta ušlo se s plus tri. Zatim je Stela Posavec povisila na 22-18.

Prilično mirno Hrvatska je i dalje sjajnom obranom utakmicu privela kraju. Danska više od 17 minuta nije postigla gol. Andrea Šimara šest minuta prije kraja s krila je zabila za 23-18, dotad najveću prednost na utakmici. Tajming nije mogao biti bolji, a na koncu je završilo 25-19.