Hola, Madrid: Barça je razbila Sevillu i učvrstila se na vrhu La Lige

Xavijeva momčad slavila je s 3-0

Barcelona je uvjerljivo pobijedila Sevillu na Camp Nouu u utakmici 20. kola La Lige i tako iskoristila posrtaje prva dva pratioca u prvenstvu, Real Madrida i Real Sociedada.

Barcelona je slavila s 3-0 i došla do 17. pobjede u prvih 20 kola. Time je pobjegla na osam bodova prednosti u odnosu na Madrid na vrhu prvenstvene ljestvice. Nakon što je još jednom sačuvala mrežu netaknutom, Xavijeva momčad je ostala na nevjerojatnih sedam primljenih golova u 20 utakmica.

Međutim, dugo se činilo da bi Sevilla mogla napustiti Kataloniju s najmanje bodom. Momčad Jorgea Sampaolija došla je na Camp Nou s očitom namjerom pokušaja branjenja ‘nule’. U prvom poluvremenu Sevillin blok je vrlo dobro zaustavio domaćina, a pomogla je i rana ozljeda Sergija Busquetsa.

Međutim, što je vrijeme više odmicalo, to je bilo jasnije da Andalužani ne mogu izdržati u tom tempu do kraja. Bedem je popustio u 58. minuti, kada je Raphinha pronašao Busquetsovu zamjenu, Francka Kessieja, u kaznenom prostoru. Bivši Milanov igrač sjajno je potkopao loptu za natrčalog Jordija Albu. 1-0.

Sevilla je nakon toga morala s nešto više igrača krenuti u napad, a to je otvorilo još više prostora za domaćina. U 70. je Raphinha asistirao na drugu stativu za Gavija i 2-0, a devet minuta kasnije je i sam zabio i potvrdio svoj status igrača utakmice.