Hrvati za najveće trenutke: Gvardiol stigao do prvijenca za City, i to kako

Nevjerojatan gol Vatrenog za novi preokret na Bernabeuu

Dosta se Pep Guardiola brinuo oko toga hoće li mu Joško Gvardiol biti spreman za utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Real Madrida, a sada vidimo i zašto. Mladi Vatreni očito je igrač za velike trenutke, a izveo je maestralan potez u ključnoj situaciji.

Manchester City rano je poveo protiv Reala pa je pao nakon brzog preokreta, ali vratio se i engleski sastav na brzinu. Nakon golčine Phila Fodena iz 66. minute, samo pet minuta kasnije Gvardiol je izveo još bolji potez.

Dobio je Vatreni loptu na lijevoj strani pa je došao do 18 metara i opalio svojom desnom, slabijom nogom. Lopta je kao metak prozujala i odsjela u suprotnom kutu vratara Andrija Lunina za 3-2 i veliki preokret. Pogodak pogledajte OVDJE.

Gvardiolu je ovo 33. nastup za City, a prvijenac. Stigao je u možda i nikad važnijem trenutku, ali nije dugo bio presudan jer već u 79. je Fede Valverde opet sve poravnao, i to još jednim sjajnim pogotkom.