Hrvatska je razbila Maroko. Pratili smo i komentirali

Utakmicu ste mogli pratiti zajedno s nama

Hrvatski rukometaši večeras su odigrali svoju završnu utakmicu prve grupne faze Svjetskog prvenstva. Suparnik je bio Maroko, a ogled, koji je otišao na stranu Kauboja, mogli ste pratiti s nama.

Kraj utakmice. Hrvatska je grozno ušla u susret s Marokom, ali do poluvremena se uspjela konsolidirati, a drugi dio bio je formalnost. Horvatovi dečki na kraju pišu pobjedu 36-24.

58‘ I evo Kauboja na plus 10. Mogu se polako početi pripremati za Dansku…

57‘ Mihić zabija za najveće hrvatsko vodstvo, devet razlike (33-24).

55′ Karačić pogađa za plus osam. Polako možemo zaključiti ovu utakmicu…

51‘ Hrvatska i dalje održava šest razlike. Šebetić je sad uvalio lijep gol za 28-22.

47‘ Karačić zabija svoj prvi zgoditak za 25-19. Marokanci uzvraćaju, ali Mihić vraća na plus šest.

45′ Maroko je sada vezao dva zgoditka i dovukao se do minus pet (24-19). Horvat zove minutu predaha.

43′ Duvnjak je zbog ozljede napustio teren, nadamo se samo privremeno, a Hrvatska je na sedam razlike (24-17).

38′ Slavić lijepom obranom rješava zicer Marokanaca. Hrvatska zasad ima plus pet (22-17).

37‘ Nova najveća prednost Horvatovih momaka. Martinović pogađa za 21-15 i sada to polako izgleda onako kako je trebalo otpočetka.

35′ Nastavlja Cindrić po svome, evo Hrvatske na plus pet.

34′ Luka Cindrić danas igra odlično, evo njegova sedmog gola i najvećeg vodstva za Kauboje. 18-14.

32‘ Glavaš zabija svoj treći gol i prvi u drugom poluvremenu. 16-13 za Hrvatsku.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Hrvatska ima samo plus dva (15-13), ali i to je dobar rezultat nakon katastrofalnog ulaska u utakmicu. Trebat će Horvatovi momci bolje odraditi drugih pola sata…

30′ Cindrićev šesti gol za 15-12.

29‘ Martinović za prvih plus dva Kauboja. Marokanci su sada pali i počeli promašivati, a Hrvatska održava ritam.

24‘ Cindrić po četvrti put danas za prvo hrvatsko vodstvo još od otvaranja. 12-11.

23′ Slavić je sada sjajno intervenirao u dva navrata i spriječio Marokance novog vodstva.

22‘ Horvat zove timeout pri rezultatu 11-11.

21′ Glavaš pretvara sedmerac u 10-10.

20′ Marokanci sada nižu isključenja. Dvije minute dobio je El-Hakimi, a ovo je prigoda da Hrvatska i povede.

17‘ Kauboji se vraćaju, Jelinić zabija za 9-8. Marokanski izbornik zove prvi timeout.

17′ Topi se marokanska prednost. Cindrić zabija s igračem više, 9-7.

16′ Evo malo i Kauboja. Dva brza gola, Cindrić i Jelinić smanjuju na 9-6.

14′ Hrvatska je dobila igrača više, ali zatim počinila pasiv u napadu i izgubila loptu. Maroko je krenuo u napad, dovukao se do posljednjih dodavanja i zabio za 9-4 preko Bentaleba.

11′ Imao je Maroko sedmerac koji je završio na vratnici, no zatim im se vratila lopta. El-Hakimi zabija za 7-3 izvana.

10‘ Reida je opet zabio, ovaj put iz kontre i Maroko je na 6-3. Hrvatski suparnici zasad izgledaju puno bolje od očekivanog, a Kauboji su bezidejni u napadu.

7′ Evo Maroka i na plus tri. Reida Rezzouki zabio je s krila.

6′ Maroko je spojio dva gola i došao do novog vodstva preko Yassinea Belhoua, a El-Hakimi je zatim povisio na 4-2.

3‘ Prvo vodstvo za Hrvatsku; Jelinić je istrčao kontru i pogodio za 2-1 Kauboja.

Počela je utakmica u Jönköpingu!

20:26 Utakmica samo što nije počela. Trenutno se izvode himne…

20:14 “Ušao je Mate Šunjić, dobit će dosta minuta danas, par dana nije trenirao u Zagrebu pa da vidimo gdje je”, kazao je Horvatov asistent Ivano Balić za RTL. “Opet ćemo se posvetiti obrani, igrat ćemo 5-1, mislim da je protiv Amerikanaca bila puno pokretljivija, moramo je što bolje uštimati za utakmice u drugom krugu. Marokanci su puno bolja reprezentacija no što su pokazali, trebamo shvatiti ozbiljno što smo napravili, nekada znaju igrati duboku, nekad plitku obranu. S puno više kretnje u napadu mislim da ne bi trebalo biti problema.”

Inače, u drugom susretu skupine G Egipat je očekivano rastavio SAD rezultatom 35-16.

Podsjetimo, Hrvatska se križa s grupom u kojoj su Danska, Belgija, Tunis i Bahrein. Danci su u ovim trenucima sigurni prolaznici dalje, a vjerojatno će im se pridružiti Belgija i Bahrein.

“Njihova slika prve utakmica sa SAD-om nije prava kao ni naša s Egiptom. Očekujemo agresivan Maroko, oni imaju fantastičnog golmana, vraćaju im se neki igrači. Agresivna obrana im daje daje dosta samopouzdanja, zabijaju mnogo lakih golova”, naglasio je izbornik Hrvoje Horvat u najavi susreta.

Nakon epske blamaže protiv Egipta i pucačkog treninga sa Sjedinjenim Američkim Državama, Hrvatska bi danas sličan posao trebala imati i protiv Maroka u finišu prve grupne faze. Kaubojima će, naravno, trebati pobjeda kako bi prenijeli četiri boda u drugi krug koji će im biti iznimno težak zbog smanjenih šansi za plasman u četvrtfinale. Hrvatska sigurno prolazi dalje, ali slavlje je svejedno bitno iz spomenutih razloga.

Maroko je, inače, u prvom susretu izgubio od SAD-a (28-27), a zatim ga je pomeo Egipat (30-19).