Hrvatske odbojkašice poražene i četvrti put na SP-u. Triput nisu osvojile niti set

Nakon Poljske, Dominikanske Republike i Tajlanda, izgubile su i od Turske

Nakon četvrte utakmice na Svjetskom prvenstvu u Nizozemskoj i Poljskoj, hrvatske odbojkašice i dalje čekaju prvu pobjedu. U današnjem susretu skupine B u Gdanjsku, Hrvatska je glatko izgubila od Turske.

Turske reprezentativke slavile su sa 3-0 u setovima, s time da Hrvatska nije niti u jednom setu došla do više od 14 poena. U prvom su Turkinje bile bolje 25-14, drugom i trećem 25-12. Riječ je o četvrtom uzastopnom porazu odabranica izbornika Ferhata Akbaşa, trećem bez osvojenog seta.

U prva tri kola, Hrvatska je izgubila od Poljske, Dominikanske Republike i Tajlanda. Hrvatsku u posljednjem susretu u skupini u subotu očekuje ogled protiv Južne Koreje koja je također upisala četiri poraza. Prolazak će ostvariti četiri najbolje ekipe u skupinama, tako da je za Hrvatsku prvenstvo de facto gotovo.