Hrvatski golmani opet su napravili šou u Europi i oduševili obranama. Morate ih vidjeti

Obojica su ipak na kraju ispali iz Konferencijske lige

Baš kao što je to bio slučaj i prošlog tjedna, hrvatski vratari u četvrtfinalu Konferencijske lige opet su se pokazali u najboljem svjetlu. Doduše, ni Dominik Livaković niti njegov imenjak Dominik Kotarski nisu svojim bravurama mogli spasiti svoje momčadi od ispadanja iz Konferencijske lige.

Tako su i Fenerbahçe i PAOK ostali bez polufinala spomenutog natjecanja, a pogotovo će žaliti jedinica Vatrenih, jer je s turskim klubom ispao tek nakon raspucavanja. Ipak, obojica su skupili podosta obrana, a među njima su i dvije koje su posebno oduševile UEFA-u. I to toliko da ih je opet uvrstila u izbor za najbolju obranu tjedna u Konferencijskoj ligi, baš kao i nakon prvih utakmica četvrtzavršnice.

Kotarski se tako iskazao u 41. minuti, kad je udarac glavom iz neposredne blizine uputio napadač Ferran Jutglà. Morao je PAOK-ov vratar dobro i refleksno reagirati, kako bi spriječio Club Brugge da ode na dva gola razlike. Tad je to uspio, ali ne i četiri minute poslije, kad je baš Jutglà svojim drugim zgoditkom večeri postavio konačnih 2-0 i osigurao prolaz belgijskom sastavu.

Što se tiče Livakovića, UEFA je izdvojila njegovu obranu jedanaesterca iz pete serije, kad je Olympiacos mogao doći do polufinala. Pročitao je tad Rodineijevu namjeru i prvo skrenuo loptu u gredu, a onda je s crte pokupio u svoje naručje. Prava je šteta što krovna organizacija europskog nogometa nije ubacila i Livakovićevu paradu iz 103. minute, tad ga je s ruba peterca glavom pokušao svladati Vicente Iborra.