Hrvatski rukometaši su pobjedom protiv Maroka zaključili prvi dio natjecanja na SP-u

Hrvatska - Maroko 36-24

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je pobjedu nad Marokom, u trećem kolu grupne faze na Svjetskom prvenstvu. Bila je to samo nužna formalnost, jer je plasman u drugu fazu već praktički bio osiguran, postojala je tek tanka teorija u kojoj bi Kauboji već ispali sa SP-a. Rezultat je bio 36-24, što znači da će Hrvatska u Malmö otići s dva boda, ali i podosta problema nastalih tijekom utakmica u Jönköpingu.

Iako se odrađivalo rutinsko odrađivanje posla protiv najslabije momčadi ove skupine, sastav pod vodstvom izbornika Hrvoja Horvata morao se podosta pomučiti kako bi stigao do ove pobjede. Posebice se to odnosi na prvo poluvrijeme, u kojem su Marokanci imali čak i pet golova prednosti.

Bilo je to sredinom prvog dijela, kada su suparnici naše reprezentacije vodili s 9-4. Loše je izgledala čitava momčad, posebno u obrani, gdje su marokanski rukometaši s lakoćom dolazili do pogodaka. U tih prvih 30 minuta su imali čak sedam različitih strijelaca, teško je hrvatska obrana pronalazila rješenje za njihove nalete. Nakon tih -5, uslijedio je Horvatov time-out, a zatim i kompletni preokret u 10 minuta igre.

Čak je i vratar Dino Slavić skupio nekoliko obrana u važnim trenucima, dalo je to zamaha i ostalim obrambenim igračima, a to je označilo i poletniju te efikasniju igru i u napadu. Hrvatska je u tom periodu napravila seriju od 8-2 te povela prvi put od početne faze utakmice. Ponajviše je raspoložen bio večeras sjajni Luka Cindrić, poluvrijeme je završio sa šest pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Na odmor se otišlo s hrvatskim vodstvom od 15-13, pojavila se tada nada kako pobjeda naše izabrane vrste ipak neće doći u pitanje. Cindrić je u i početkom drugog dijela stvarao dosta problema marokanskim igračima, koji su se mučili i na drugoj strani terena. Zato je i izbornik Noureddine Bouhaddioui već u sedmoj minuti morao pozvati time-out, Hrvatska je tada došla do dotad najveće prednosti (21-15).

Nije Maroku niti to pomoglo, nastavila se dobra igra hrvatskih rukometaša, koji su tada bili nošeni glasnom podrška s tribina Husqvarna Gardena. Jedino što je ometalo njihovo slavlje, kao i zadovoljstvo na našoj klupi, jest ozljeda Domagoja Duvnjaka. On je u 43. minuti neplanirano izašao iz igre i više se nije vraćao na teren, no ostaje nada kako je to samo mjera opreza i da povreda nije ozbiljnije prirode.

Do kraja utakmice, Horvatovi izabranici su samo održavali tu prednost, ali svejedno je tu bilo previše oscilacija. Pogotovo je to zabrinjavajuće ako se u obzir uzme ovaj večerašnji suparnik, koji nije na razini onih koji ih čekaju u borbi za četvrtfinale.

Najefikasniji je u hrvatski redovima bio stopostotni Cindrić, konačno je odigrao na svojoj razini te nastup završio s devet golova na kontu. Uz njega, najviše su se istakli Marin Jelinić (5) i Lovro Mihić (4), dok je golman Slavić ukupno skupio sedam obrana. S druge strane, kod Maroka su najviše golova zabili Hicham El Hakimy i Rezzouki Reida, s po pet golova..

Kauboji će se sada uputiti u Malmö, na sam jug Švedske, gdje ih očekuju novi izazovi u drugoj grupnoj fazi. Tamo će im suparnici biti Belgija, Bahrein i Danska, a baš će s potonjom reprezentacijom najprije odmjeriti snage, i to već u četvrtak.