Hrvatski slalomaši nisu uspjeli doći do druge vožnje u Adelbodenu. Zubčić je zahaklao

Rodešu i Vidoviću druga je vožnja izmaknula, a Kolega također nije prošao cilj

Hrvatski skijaši predvođeni Filipom Zubčićem, koji je jučer osvojio drugo mjesto u veleslalomu, danas se u Adelbodenu natječu u četvrtoj slalomskoj utrci sezone. Uz njega su nastupili i Istok Rodeš, Matej Vidović te Samuel Kolega, a pokušali su ponoviti fenomenalan uspjeh sa Sljemena gdje su svi završili u drugoj vožnji.

Danas nije počelo dobro na vrlo teškoj podlozi; Zubčić je nedugo nakon starta, poslije prvog prolaza, počinio pogrešku zahaklavši vrata. Tako se oprostio od finiša i druge vožnje, a u nastavku smo vidjeli još nekoliko izletanja.

Rodeš je, pak, izašao na stazu 32. po redu i borbenom vožnjom zauzeo 25. mjesto s 2.51 sekundi zaostatka za vodećim Clementom Noelom, no do kraja je pao na 37. poziciju čime mu je druga vožnja izmaknula. Vidović je, s druge strane, pri završetku svoje vožnje zauzeo 43. mjesto s 2.92 sekundi zaostatka za prvoplasiranim, a Kolega također nije uspio stići do cilja.