I to se dogodilo, Marin Čilić je u polufinalu ATP turnira. Svom prvom nakon 14 mjeseci

Svladao je Francuza Jérémyja Chardyja sa 6-4, 4-6, 7-6(2)

Nije ga tako duboko u ždrijebu bilo od Cincinnatija, odnosno kolovoza prošle godine, no Marin Čilić ponovno je pronašao put kako do polufinala na nekom turniru. Preciznije, nakon što je u meču dugom dva sata i 21 minutu svladao Francuza Jérémyja Chardyja sa 6-4, 4-6, 7-6(2), Čilić će igrati za finale ATP turnira u Moskvi.

Do četvrte pobjede u šestom sučeljavanju protiv Chardyja Čilić je stigao kroz dvoboj pun preokreta i nerealiziranih šansi.

U prvom je setu tako on bio taj koji je imao break manjka i gubio 3-4 prije no što je nanizao tri igre za uvodno vodstvo, samo da bi ga ispustio dopustivši Chardyju da mu oduzme servis u trećem gemu drugoga seta i nešto kasnije odvede meč u odlučujući. A u njemu smo vidjeli svašta.

Čilić je imao prednost 3-0, Chardy izjednačio i imao break-loptu za vodstvo do kojeg nije došao. Čilić je poveo 4-3, a tada imao i četiri break-lopte za povećanje prednosti. Pokazalo se to nedovoljnim pa je rasplet stigao u trinaestoj igri.

Iz nje je Čilić izašao kao pobjednik te će u polufinalu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova.