Ivana i Josipa Jurković osvojile su peto mjesto na Europskom prvenstvu u veslanju

Zlatne su bile Rumunjke Ioana Vrânceanu i Denisa Tîlvescu

Nakon što su zlatni hrvatski olimpijci Valent i Martin Sinković izborili novo finale, svoj nastup na Europskom prvenstvu u Münchenu završile su veslačice Ivana i Josipa Jurković.

Zauzele su peto mjesto u finalu dvojca bez kormilara, ispred irske posade Emily Hegarty i Fiona Murtagh i grčke posade koju su činile Evangelia Fragkou i Christina Ioanna Bourmpou. Sestre Jurković su do petog mjesta došle s vremenom 7:48.26.

Naslov europskih prvakinja osvojio je rumunjski duo Ioana Vrânceanu i Denisa Tîlvescu s vremenom od 7.34,41. Srebro je pripalo Britankama Emily Fords i Esme Booth (7.36,20)., dok su nizozemske veslačice Ymkie Cleevering i Veronique Meester (7.39,49) osvojile brončanu medalju.