Kiel je ovaj put u Areni bio uvjerljiv: Zagreb je teško poražen na otvaranju Lige prvaka

Zagreb - Kiel 21-31

Zagreb je danas u Areni započeo ovogodišnje natjecanje u EHF-ovoj Ligi prvaka i to protiv Kiela u čijem je prvom sastavu bio hrvatski reprezentativni kapetan Domagoj Duvnjak. Nakon loših rezultata u završnici SEHA lige, pretrpljenih poraza u polufinalu te utakmici za treće mjesto te nizu ozlijeđenih igrača novi trener Igor Vori nadao se što pozitivnijoj predstavi protiv aktualnog njemačkog prvaka.

Nakon početnih 10 minuta gostujuća momčad imala je ugodnu prednost od pet razlike zahvaljujući uspješnom iskorištavanju domaćih tehničkih pogrešaka. Najviše su se na Kielovu napadačkom planu u prvih pola sata istaknuli Niclas Ekberg i Sander Sagosen, a njemačka ekipa bez problema je održavala prednost usprkos tome što se u određenim elementima još uvijek uigravala. Zagrebaši nisu mogli učiniti puno s obzirom na skraćeni kadar i situacija se još više otežala kada se u 27. minuti ozlijedio David Mandić

Kiel je do poluvremena povećao svoju prednost (bilo je 14-6), a Vorijevim momcima realizacija je bila ispod 30 posto; bilo je sasvim sigurno kako će današnji ogled rezultirati suverenom gostujućom pobjedom što se u nastavku i potvrdilo. Kiel je naposljetku slavio velikom prednosti od 10 razlike (21-31), realizirao je 72 posto napada, a najraspucanija individua na parketu bio je Sagosen sa sedam pogodaka. Najbolji Zagrebov strijelac bio je Filip Vistorop koji je utrpao šest, a vrlo dobri Matej Ašanin skupio je 10 obrana.

Nijemci su tako konačno došli do pobjede u Zagrebu nakon što nisu uspjeli pobijediti u posljednja četiri gostovanja u hrvatskoj metropoli (dva remija i dva poraza). Podsjetimo, Zagreb je još u skupini s Nantesom, Celjem, Motorom, Barcelonom, Aalborgom i Veszprémom protiv kojeg igra sljedeću utakmicu. Ona je na rasporedu za tjedan dana…