Kulenović je barem na par sati gurnuo Dinamo na vrh HNL-a, ali Jakir će zahvaliti još jednom igraču

Položen je i teški ispit protiv Lokomotive

Dinamo je danas nastavio misiju lova na Rijeku i hvatanja prvog mjesta u HNL-u, a tako je otišao u goste Lokomotivi i pobijedio 1-0.

Iako je Loksa napravila dosta problema za Dinamo ove sezone — a ni današnja utakmica nije bila previše lagana s obzirom na nekoliko vrlo neugodno stvorenih prigoda domaćih — Modri su ipak došli do troboda i bili bolja te aktivnija momčad.

Prvu veliku šansu Modri su zapravo upisali u 22. minuti kada je probuđeni Gabriel Vidović dobio loptu na drugoj vratnici, namjestio se i tukao, ali poslao je loptu točno u vratnicu i tako propustio dovesti Plave u prednost. Nikola Čavlina već je bio savladan na golu, no nedostajalo je preciznosti.

Lokosi nisu došli do puno prigoda u prvom dijelu, a najveću im je zakuhao suparnički vratar; Ivanu Nevistiću u 24. je minuti lopta prešla preko noge prilikom dodavanja unatrag i na kraju ju je morao ispucavati s crte, a Bad Blue Boysima kolektivno su stala srca u toj situaciji. Međutim, sve je završilo bez posljedica za Dinamo koji je stalno prijetio i u 37. došao do velike šanse kada je Petar Sučić uposlio Martina Baturinu, no njegova završnica nije bila najbolja.

Dinamo je još malo ubrzao u nastavku pa je redao priliku za priliku i promašaj za promašajem, no lopta je napokon ušla u mrežu u 60. minuti. Strijelac je ponovno bio Sandro Kulenović koji je u zadnje vrijeme u sjajnoj formi (više o tome OVDJE) — Martin Baturina tada je ubacio iz prekida, Maxime Bernauer je prebacio, a stasiti Dinamov napadač udario iz voleja i probio Čavlinu za 1-0.

Činilo se kako se Dinamu tada napokon otvorilo, ali to je samo razjarilo Lokomotivu koja je u sljedećim trenucima stvorila dvije velike prigode koje su prošle nekažnjeno isključivo zahvaljujući Nevistiću. Tako je mladi Lirim Kastrati u 74. proigrao Silvija Goričana koji je izbio pred Dinamova golmana, no Nevistić ga je uspio pročitati u posljednji trenutak.

Imao je gostujući vratar posla i samo koji trenutak kasnije neutraliziravši Karla Bartoleca na petercu, a Lokosi su poprilično pritisnuli, no ipak bez konkretnog uspjeha.

Kulenović je, tako, zabio pobjednički pogodak, ali trener Sergej Jakirović može biti jako zadovoljan ključnim intervencijama svojeg golmana.

Dinamo je ovim rezultatom barem na dva sata preuzeo prvo mjesto u HNL-u budući da Rijeka s bodom i utakmicom manje u 19:30 igra protiv Gorice, a Lokosi ostaju peti s bodom manje od Osijeka.