Legenda: Diego Simeone danas je postao trener s najviše utakmica u Atléticovoj povijesti

Rekord je proslavio pobjedom protiv Seville

Atlético Madrid i Diego Simeone danas su proslavili jubilej: Cholo je protiv Seville vodio svoju 613. utakmicu za Madriđane, čime je postao trener s najviše utakmica u klupskoj povijesti.

Njegovi nogometaši tome u čast odigrali su vjerojatno svoju najbolju utakmicu ove sezone i pomeli Sevillu s 6-1. Domaćin je poveo s 2-0 nakon dva pogotka Memphisa Depaya u prvom poluvremenu, ali je Youssef En-Nesyri smanjio na 2-1 pred kraj prvog poluvremena.

U nastavku je Antoine Griezmann sjajnim golom postigao svoj 150. pogodak i tako postao treći najbolji strijelac u povijesti kluba. Noć u kojoj su padali rekordi zaokružili su još Yannick Carrasco i Álvaro Morata, koji je zabio dva pogotka u manje od pola sata na terenu. U međuvremenu je Ivan Rakitić pogodio stativu iz penala i ugasio i ono malo nade koju su gosti gajili.

Groznu Sevillinu večer upotpunio je Pape Gueye, jedini raspoloženi gostujući igrač, koji je u 80. minuti zaradio drugi žuti karton i isključenje. Kada kiši, lije.