Lokomotiva je pobjedom nastavila Rijekinu agoniju, a briljirao je 18-godišnji Luka Stojković

Riječani su upisali četiri poraza u zadnjih pet utakmica

Rijeka je u prošlom kolu ispustila pobjedu protiv Dinama koji je preokrenuo na Rujevici i tako je praktički izbacio iz daljnje borbe za naslov prvaka, a momčad Gorana Tomića time je, zapravo, nastavila prilično lošu formu.

Momci s Kvarnera stigli su na stadion u Kranjčevićevoj kod Lokomotive s tri poraza iz posljednje četiri utakmice. S druge strane, Lokosi su u zadnjih devet ligaških ogleda bili poraženi samo jednom i to od Hajduka pa su imali svako pravo nadati se dobrom rezultatu, a do njega je i došlo. Riječani su izgubili 2-1 u vrlo blijedoj predstavi i tako nastavili zabrinjavajući trend u prvenstvu.

Na Kranjči se nije događalo gotovo ništa prvih pola sata, a zatim je šokirala Lokomotiva. Mladi Luka Stojković u 32. minuti zabio je svoj prvijenac u HNL-u krasnim udarcem s 20-ak metara, a onda je, početkom drugog poluvremena, namjestio drugi zgoditak.

Spomenuti 18-godišnjak tada je ubacio u peterac gdje se najbolje snašao godinu dana stariji kolega Lukas Kačavenda koji je ubilježio svoj šesti ovosezonski pogodak u Prvoj HNL. Rijeka je upala u poprilične probleme, a u cijelom je susretu uputila tek jedan udarac unutar okvira vrata. Uknjižio ga je Robert Murić koji je u 53. minuti opalio po golu bivšeg suigrača Ivana Nevistića, ali on je dobro reagirao na taj šut.

Rijeka se pokušala nametnuti Lokosima, ali nije bilo adekvatne reakcije sve do sudačke nadoknade kada je Josip Drmić uspio smanjiti minus i zabiti svoj 17. ovosezonski gol. Tomićevi momci ostali su na 55 bodova na četvrtom mjestu, a Hajduk bježi četiri boda s utakmicom manje. Dinamo je dobrano odmaglio sa 66 bodova, a Lokomotiva se popela na 43 kao petoplasirana i zadržala prednost nad Goricom.