Lokomotiva je upisala pobjedu nad Šibenikom i službeno zauzela peto mjesto u ligaškom poretku

Lokomotiva - Šibenik 2-1

Druga utakmica posljednjeg kola HNL-a igrala se večeras na stadionu Kranjčevićevoj, Lokomotiva je na domaćem terenu tražila barem bod, kako bi službeno potvrdila svoj plasman na peto mjesto. Uhvaćena su i sva tri boda, s 2-1 je svladan Šibenik, pa Gorica ni uz eventualnu sutrašnju pobjedu nad Osijekom ne može preskočiti Lokose.

U ovoj utakmici, za razliku od one prve, svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Već u šestoj minuti se zatresla gostujuća mreža, s bijele točke je još jednom precizan bio Sandro Kulenović. Neoprezno je Juan Mesa startao na Luku Stojkovića, u prilično neopasnoj situaciji. Kulenović je loptu poslao u jednu, a golman Antonio Đaković otišao je na drugu stranu gola.

Na 2-0 je povisio Mateo Marić, a opet je u akciji bio Stojković, sada u ulozi asistenta. Iz drugog pokušaja je ubacio u peterac, gdje je Marić bio najviši, za svoj peti ovosezonski pogodak.

Raspucano prvo poluvrijeme zaključio je Ivan Delić, loptu mu je poslao Stefan Perić, a Šibenikov as okrenuo se oko čuvara te potom poentirao za smanjenje Lokomotivinog vodstva. Još silovitije su gosti krenuli u nastavku po to izjednačenje, imali su sedam udaraca prema vratima, ali nijedan od njih nije bio unutar okvira.

Rezultat se, stoga, više nije mijenjao, Lokomotiva je došla do 12. ovosezonske pobjede, odnosno učinka od 49 bodova te petog mjesta. Gorica će tako ostati na šesto mjestu, zaostatak od pet bodova više ne može dostići. S druge strane, Šibenik sezonu zaključuje na osmom mjestu, ali i s podosta nepoznanica uoči idućeg prvenstva, prije svega mora se riješiti i pitanje novog trenera.