Ludnica na Westfalenu. Borussia preokrenula Atlético u pet minuta, evo i kako

Dortmund je zabio dva gola gotovo na isti način

Borussia Dortmund večeras je ugostila Atlético Madrid u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka; momci koje vodi Edin Terzić ušli su u drugih 90 minuta sa zaostatkom 2-1, a već su do poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist zahvaljujući sjajnim prodorima s lijevog boka.

Iako je najraniji od njih završio čistom situacijom koju nije uspio realizirati Marcel Sabitzer, precizniji su bili Julian Brandt i Ian Maatsen u razmaku od pet minuta.

Brandt je prvo u 34., tako, sjajno primio znalačku loptu Matsa Hummelsa, odlično je uštopao i okrenuo Axela Witsela, a zatim gađao bliži kut i to mu se na kraju pokazalo dobrom odlukom. Lopta je prošla ispod ruke Jana Oblaka i odšuljala se u mrežu, a Borussia je otišla na 2-0 već u 39. na gotovo isti način.

Maatsen je tada primio loptu s lijevog boka, sjurio se u šesnaesterac i silovito opalio te pogodio suprotni kut slovenskog vratara. Golove možete pogledati OVDJE i OVDJE.

Borussia zasad ima rezultat koji je vodi u polufinale, a Diego Simeone sigurno će štošta reći svojim dečkima na poluvremenu, pogotovo zbog toga što desna strana obrane curi k’o voda iz slavine…