Luka Modrić upravo je osvojio svoj drugi, a Real Madrid 34. naslov španjolskih prvaka

Modrić i Real Madrid ovu su titulu čekali od sezone 2016./17.

Nogometaši Real Madrida osvojili su svoj 34. naslov španjolskih prvaka nakon što su u utakmici 37. prvenstvenog kola nadvisili Villarreal 2-1 i pobjegli drugoplasiranoj i danas od Osasune poraženoj Barceloni na nedohvatljivu bodovnu prednost pred posljednjih 90 minuta.

Prvi naslov za ovu madridsku momčad od sezone 2016./17. i za prekid Barcelonine dominacije najavio je Karim Benzema pogotkom na asistenciju Luke Modrića iz 29. minute. Modrić mu je prihvaćenu loptu osvojenu na centru igrališta proslijedio prizemno u šesnaesterac, a francuski napadač udarcem desne noge provukao ju je kroz noge gostujućeg vratara Sergija Asenja.

Bio mu je to 20. ligaški gol u sezoni, a nakon što je u prošloj zabio 21 sad se može pohvaliti da je premijerno u španjolskom prvenstvu vezao dvije s minimalno 20 pogodaka. U drugom poluvremenu će s bijele točke izjednačiti prošlosezonsko postignuće i zabiti za 2-0, pokazat će se nedostižnih za goste koji su tek uspjeli smanjiti preko Vicentea Iborre.

Za ukupno slavlje Zinedinea Zidanea, kompletne momčadi pa tako i hrvatskog veznjaka koji u njoj igra od 2012. Trofejni su Modrićevi dani u Madridu jer ovaj naslov ukupno mu je 17. na toj adresi. Četiri Lige prvaka strše iz tog buketa trofeja, no sad se u njemu ističe i nova ligaška kruna.

Klubu je, napisali smo, ukupno 34. To znači da ima tek dvije manje nego što ih imaju dva sljedeća najuspješnija kluba Barcelona (26) i Atlético Madrid (10) zajedno, odnosno da ih je osvojio 38 posto u 89 odigranih španjolskih prvenstava te da je jedini klub koji je slavio naslov u posljednjih osam dekada.

Zidane? Voljeli ga ili osporavali, čovjek danas slavi 11. naslov u Real Madridu u trenerskoj ulozi koja je u prvom mandatu trajala od 2016. do 2018., a u drugom započela lani. Podsjetit ćemo da su unutra tri Lige prvaka i sad dva španjolska prvenstva, ali i da je samo tri titule iza Miguela Muñoza, najtrofejnijieg Realovog trenera…