Manchester United večeras je potvrdio dvije stvari, Ligu prvaka i to da je Chelsea potpuni drlog

Crveni vragovi pobijedili su 4-1, a moglo je biti još efikasnije

Manchester United mogao je osigurati Ligu prvaka već večeras i tako pobjeći Liverpoolu na nedostižnu prednost od četiri boda jedno kolo prije kraja, a za takvo što morao je pobijediti ili remizirati s Chelseajem na Old Traffordu. Da smo u nekoj od ranijih sezona Premier lige, takvo što vjerojatno bi bilo vrlo zahtjevno, ali aktualni Bluesi tek su na 12. mjestu i pretvorili su se u svačiji predmet sprdnje.

Shodno tome, Crveni vragovi došli su do pobjede koja na papiru izgleda iznimno uvjerljivo (4-1), ali Chelsea je također imao pregršt šansi i posjed lopte na svojoj strani. Recimo to ovako; obje ekipe mogle su zabiti dva gola više od onoga što na kraju stoji na semaforu.

No, nije počelo poticajno za momčad koju vodi Frank Lampard; Casemiro je u šestoj minuti zabio u drugom kolu zaredom nakon što je Christian Eriksen ubacio iz prekida, a VAR je ustvrdio kako se Brazilac nije nalazio u zaleđu i potvrdio valjanost pogotka. Chelsea je izgledao vrlo propusno u obrani, no u napadu je pokušavao i dolazio do prigoda.

Problem za United dogodio se u 24. minuti kada je Antony završio na travnjaku poslije jednog duela s Trevohom Chalobahom i zatim morao izaći iz igre na nosilima, a zamijenio ga je povratnik Marcus Rashford. Chelsea je u 32. minuti promašio potpuni zicer; raspoloženi Lewis Hall tada je zavrnuo jednu loptu s lijeve strane, a u sredini se pronašao Kai Havertz i s par metara glavom promašio čitava vrata. Bila je to sjajna situacija za Nijemca, ali preciznosti nije bilo.

Gosti su nizali lijepe kombinacije preko Halla, Havertza, brzonogog Nonija Maduekea, Conora Gallaghera pa čak i Mihajla Mudrika koji, očito, malo mora poraditi na primanju lopte, ali United je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena otišao na 2-0. Domaći igrači to su odradili školski; Casemiro je tada proigrao Jadona Sancha, gostujuća obrana potpuno je ispala, a Englez je samo proslijedio do nečuvanog Anthonyja Martiala koji je uvalio loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme teklo je na potpuno jednak način; Chelsea se i dalje trudio i pokušavao prijetiti — u tom je razdoblju čak upućivao udarce unutar okvira gola — ali opet je zabijao United. Wesley Fofana nije se baš iskazao pa je u 73. minuti faulirao Brunu Fernandesa u vlastitom šesnaestercu. Portugalac je namjestio loptu na bijelu točku, bez problema svladao Kepu i svojim ponašanjem pomalo razljutio Bluese, a Fofana je opet pogriješio pet minuta kasnije.

Francuz je u 78. jeftino prodao posjed Sanchu koji je pronašao Rashforda, a on je iz drugog pokušaja nekako prevario Kepu i postavio konačnih 4-0. Bio mu je to 30. gol sezone, što nijednom Unitedovu igraču nije uspjelo u posljednjih 10 godina…

Počasni i zasluženi zgoditak Chelsea je upisao u 89. minuti preko Joãa Félixa kojeg je proigrao Hakim Ziyech.

United može slaviti povratak u Ligu prvaka, Erik ten Hag svoj je posao za ovu sezonu napravio kako treba (još nije gotov, preostaje mu finale FA Cupa s Manchester Cityjem), a Chelsea ima još jedno kolo agonije pa će se posvetiti sljedećoj sezoni, valjda manje kaotičnoj…