Maskirani osvetnik: Napoli se glatko plasirao u četvrtfinale uz nova dva Osimhenova gola

Napoli je na Nigerijčev pogon deklasirao Eintracht Frankfurt s ukupnih 5-0

Malo je šanse bilo za Eintracht Frankfurt nakon što je od Napolija kod kuće izgubio s 2-0, a ktome i zbog crvenog kartona ostao bez Randala Kolo Muanija. Nije se dogodilo čudo, Napoli je kod kuće nastavio svoju ubitačnu formu te je s tri nova gola i ukupnih 5-0 izborio četvrtfinale.

Ključan čovjek na terenu opet je bio Victor Osimhen. Neumoljivi Nigerijac s maskom dodao je još dva pogotka na svoj konto koji sad u Ligi prvaka broji četiri gola, a ukupno 23 ove sezone.

Čak tri od ta četiri došla su kad je bilo najvažnije jer zabio je Osimhen i u Frankfurtu te je tako postao prvi Napolijev igrač koji je zabio u oba dijela nekog dvomeča knockout faze Lige prvaka.

Mnogo je bolji Napoli bio od samog starta, samo u prvom dijelu imao je pet udaraca u okvir gola i preko 60 posto posjeda, ali do vodstva je stigao tek u nadoknadi kad je Napoli visokim pritiskom oduzeo loptu, a Matteo Politano ubacio s desne strane.

Osimhen se visokim skokom vinuo sa sedam metara i lako je zatresao mrežu kraj nemoćnog Kevina Trappa. Već u ranoj fazi drugog dijela Napoli je riješio sve dvojbe, ako ih je i bilo.

Opet krasna akcija po osvojenoj lopti, promjena strane na Politana koji nalazi utrčalog Giovannija Di Lorenza, a ovaj šalje nisku povratnu na peterac gdje Osimhen kliže na crtu i zabija.

Nezgodno je u tom padu Nigerijac izvrnuo ruku pa ostaje za vidjeti što će biti s tim, ali ostao je na terenu do 81. minute. U međuvremenu je domaćin dao i treći gol.

Piotr Zielinski izborio je penal u 64. minuti te ga je i sam izveo vrlo sigurno za 3-0 i revijalnih posljednjih 25 minuta utakmice.

Ušao je i Kristijan Jakić u igru u 74. minuti, a Luciano Spalletti stigao je i odmoriti Politana, Zielinskog, Osimhena i Hviču Kvaracheliju za vrlo ugodan prolazak u četvrtfinale.

Ono je tako kompletirano i uz Napoli tu su Real Madrid, Inter, Milan, Bayern, Manchester City, Chelsea i Benfica.