Mislili ste da je Gironina priča gotova? Evo je opet na drugom mjestu La Lige

Na utakmici smo imali priliku vidjeti čak tri penala

U prvom subotnjem ogledu 33. kola španjolske La Lige nogometaši Girone su u gostima svladali Las Palmas 2-0 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Las Palmas je mogao povesti već u osmoj minuti, ali udarac s bijele točke Sandra Ramíreza je obranio gostujući vratar Paulo Gazzaniga. U 26. minuti ni Girona nije realizirala jedanaesterac. Domaći vratar Álvaro Valles je obranio udarac Artema Dovbika, ali je na odbijenu loptu natrčao David Lopez i postigao pogodak za 1-0 Girone.

Pobjedu je Girona potvrdila u 57. minuti kada je opet dosuđen jedanaesterac, a ovaj put je Dovbik, prvi strijelac La Lige, bio precizan. Dovbik je u posljednje četiri ligaške utakmice postigao pet golova.

Girona je barem privremeno ponovno druga na ljestvici. Ima utakmicu i bod više od treće Barcelone. Vodeći Real Madrid ima čak 13 bodova više od Girone.