Nakon osvajanja Monterreya, Donna Vekić pala je na prvoj prepreci u Indian Wellsu

Iznenadila ju je Lesia Curenko, 95. svjetska tenisačica

Donna Vekić ostvarila je sjajan uspjeh na nedavno završenom WTA turniru u Monterreyu; Osječanka je u Meksiku osvojila svoju četvrtu titulu u karijeri, a zatim se okrenula nastupu u Indian Wellsu.

U prvom kolu bila je slobodna, ali danas se ogledala s 95. svjetskom igračicom Lesijom Curenko, kvalifikanticom koja je prethodno spojila tri pobjede. Vekić nije uspjela nastaviti sjajan niz započet u Meksiku; izgubila je 2-1 u setovima (6-2, 2-6, 2-6).

Curenko je već u početnom gemu oduzela servis Hrvatici, ali ona joj je odmah uzvratila istom mjerom i zatim počinila još dva breaka do kraja seta za uvjerljiv uvod u meč. Međutim, nakon tog vodstva, Vekić je prilično glatko ispustila sljedeći set.

Ukrajinka joj nije dopustila niti jednu break loptu u drugoj dionici meča, a svoje je prilike iskoristila i izjednačila. Vekić je u posljednji set krenula odlučno i povela 2-0, ali Curenko je potom nanizala šest uzastopnih osvojenih gemova i pobijedila.

Vekić je danas iskoristila tek četiri od 13 break lopti, a ovo joj je prvi poraz poslije mjesec dana i četvrtfinala Linza.