Nastavlja se crni niz: Hrvatska je još jednom izgubila od Francuske u Ligi nacija

Hrvatska je na Maksimiru izgubila 2-1

Hrvatska je u Zagrebu u utakmici četvrtog kola Lige nacija izgubila od stare poznanice Francuske. Završilo je 2-1 i Vatreni su tako ostali na tri osvojena boda u četiri utakmice.

Počelo je kako je i završilo: na Maksimiru se igralo tek osam minuta, a svjetski prvaci su već vodili.

Uz svu priču o tobožnjim problemima koje Francuska ima u izgradnji napada na postavljenu obranu, uz sve najave da će Hrvatska biti opasnija kada momcima u plavom preda loptu, Francuska je zabila gol nakon izrađenog napada dok je hrvatska obrana bila strukturirana.

Ferland Mendy prošao je Bornu Barišića na desnom krilu, ubacio loptu, a odbijanac je Antoine Griezmann zakucao pod gredu. Barceloninom napadaču je to bio treći gol u trećoj utakmici protiv Hrvatske. Nova utakmica, stara priča: 0-1.

Samo nekoliko minuta kasnije, Francuska je trebala imati i 0-2, ali je Kylian Mbappe promašio prazan gol s desetak metara. Francuska je nakon toga malo stala na loptu, ali i dalje je vladao dojam da kontrolira utakmicu.

Hrvatska je došla do zraka nakon prvih pola sata; najbolju priliku zakuhao je Ivan Perišić na lijevom boku nakon što je Nikola Vlašić preskočio francuski presing u sredini terena. Hugo Lloris, uz pomoć Clémenta Lengleta, brani udarac Marija Pašalića iz kaznenog prostora.

Hrvatska je na poluvrijeme otišla s 44 posto posjeda, pet udaraca u odnosu na francuska dva, ali je imala sreće što je bilo samo 0-1.

Dalić je na početku nastavka u igru ubacio Matea Kovačića i Josipa Brekala, ali Francuska je i dalje bila jako dobro strukturirana i nije ostavljala puno prostora. Nastavak se igrao u nešto sporijem ritmu, ali Hrvatska je, malo po malo, počela pokazivati inicijativu.

Luka Modrić je deset minuta nakon početka nastavka prenio loptu duboko u francuski šesnaesterac, ali nitko nije ispratio povratni pas. Bio je to znak stvari koje dolaze, budući da je Hrvatska 10 minuta kasnije, u 65. minuti izjednačio.

Modrić je osvojio loptu na lijevom francuskom boku, predao je Brekalu, a on pronalazi Vlašića u kaznenom prostoru; CSKA-ov igrač sjajnim prvim dodirom priprema teren za gol, a još boljim udarcem poentira za 1-1.

Didier Deschamps je reagirao ubacivši Edouarda Camavingu i Kingsleyja Comana, a onda i Paula Pogbu. Upravo je ovaj potonji napravio dar mar u hrvatskom kaznenom prostoru tek nakon što je ušao, a onda i pokrenuo akciju za francusko vodstvo.

Pogba je pustio dugu dijagonalu, Lucas Digne je iz prve ubacio Mbappeu koji se iskupio za promašaj u prvom poluvremenu.

I tako, nakon poraza u Parizu, dogodio se poraz i u Zagrebu. Hrvatska i dalje ne zna za pobjedu protiv Francuske.