Nema problema za Rebića: vodeći je Milanov strijelac, a u 2020. jednostavno rastura

Protiv Lazija je upisao 10. pogodak ove sezone u Milanovu dresu

Ako ste sinoć svjedočili Milanovu tamburanju Lazija u Rimu čime je nebeskoplava momčad praktički poklonila Juventusu novi naslov prvaka, tada vam je svakako zapeo za oko novi pogodak koji je za Rossonere upisao Ante Rebić.

Hrvatski reprezentativac u igru je ušao na poluvremenu i poentirao petnaestak minuta kasnije, kada se izvukao na lijevu stranu, nečuvan primio Bonaventurinu loptu i mirno poentirao za konačnih 3-0. Rebiću je to bio 10. ovosezonski pogodak za Milan brojeći sva natjecanja (devet u Serie A i jedan u Kupu) što ga čini najboljim klupskim strijelcem ove sezone, odnosno prvim koji je uspio doći do dvoznamenkastih brojki.

U čemu je kvaka? Sve smo te pogotke vidjeli u 2020. godini.

Rebić je upisao devet zgoditaka u posljednjih 11 nastupa u Serie A. Zabija svake 102 minute (ako brojimo samo utakmice u aktualnoj kalendarskoj godini brojka pada na 82), a 65 posto njegovih udaraca otišlo je u okvir vrata. Bolji je to postotak od svih vodećih golgetera lige osim Luisa Muriela, ali valja napomenuti i kako je Rebić zapucao daleko najmanje (tek 20 puta) od svih ovosezonskih strijelaca u Serie A koji su uspjeli zabiti više od sedam pogodaka.

Njegovu efikasnost dodatno ocrtava činjenica da je zabio gotovo 40 posto Milanovih ligaških zgoditaka u 2020. godini. Ako to usporedimo s prvim dijelom sezone gdje je Rebić odigrao ukupno 178 minuta u Serie A bez zgoditka, vidjet ćemo da je Reba vrlo ozbiljno shvatio onu krilaticu ‘nova godina, novi početak’…

Spomenimo i da su mu potrebna još dva pogotka kako bi izjednačio svoj najbolji golgeterski skor u jednoj sezoni igrajući za jedan klub: 2012./13. u dresu RNK Splita zabio je ukupno 12 golova u svim natjecanjima. Najbliže tomu približio se prošle godine u Frankfurtu kada je utrpao 10, a sada mu predstoji još osam utakmica u kojima će moći prebaciti svoj osobni rekord. Tehnički je to već napravio pošto je u kolovozu za Eintracht utrpao hat-trick u Kupu, ali ako brojimo samo jednu momčad, morat će se dodatno potruditi…

I mislimo da je to, s obzirom na trenutnu formu, realno očekivati…