‘Nemojte prestati igrati!’: novi hrvatski izbornik oduševio potezom na timeoutu

Dagur Sigurðsson uspješno je odradio posao na premijeri

Dagur Sigurðsson danas je imao i više nego uspješan debi na klupi hrvatske rukometne reprezentacije. Cijenjeni islandski stručnjak dobro je odradio premijeru te u ključnoj utakmici kvalifikacija za Olimpijske igre pobijedio Austriju 35-29, a Hrvatska je tako došla na prag plasmana u Pariz.

Iako je u prvom poluvremenu bilo nešto muke, rukometaši su se potpuno oslobodili u nastavku i došli do uvjerljivog trijumfa od šest razlike protiv momčadi koja joj je prije samo mjesec i pol otela bod na Euru.

Hrvatskoj sada gotovo sigurno treba još samo jedna pobjeda kako bi se plasirala na OI, a više o tim kombinacijama možete pročitati OVDJE. Međutim, večerašnja pobjeda od šest razlike mogla bi biti vrlo važna u slučaju da se stvori krug od tri momčadi s četiri boda, pri čemu bi odlučivala gol-razlika u međusobnim susretima.

𝑷𝒓𝒗𝒖 𝒔𝒖 𝒑𝒓𝒆𝒑𝒓𝒆𝒌𝒖 𝒏𝒂 𝒑𝒖𝒕𝒖 𝒅𝒐 𝑷𝒂𝒓𝒊𝒛𝒂 𝒇𝒂𝒏𝒕𝒂𝒔𝒕𝒊č𝒏𝒐 𝒑𝒓𝒆š𝒍𝒊! ✔️🔥Ivan Martinović s 9️⃣, Zvonimir Srna sa 6️⃣, Mario Šoštarić…

Posted by Hrvatski rukometni savez on Thursday, March 14, 2024

Imao je to na umu i Sigurðsson koji je večeras oduševio potezom na timeoutu nekoliko minuta prije kraja utakmice. Hrvatska je tada krenula u završnicu, a Islanđanin je pozvao minutu predaha — iako je imao pet razlike — i svojim igračima poručio sljedeće:

“Dečki, nemojte sada prestati igrati!”, kazao je Dagur rukometašima. “Nemojte prestati igrati! Punom snagom idite naprijed, zabijajte golove i trčite natrag! Idemo!”

Time se odmah svidio navijačima, a njegove upute možete pogledati OVDJE.