Kako je Hrvatska odigrala na premijeri novog izbornika? Na kraju je izgledalo sjajno

Muka u prvom poluvremenu rezultirala je komfornom pobjedom

Hrvatska rukometna reprezentacija danas je u Hannoveru krenula u olimpijske kvalifikacije; prvi suparnik u skupini bila je Austrija, a novi izbornik Dagur Sigurðsson na kraju je debitirao pobjedom.

Hrvatska je pobijedila rezultatom 35-29 nakon što se razgoropadila u drugom poluvremenu.

Početak nije bio dobar; Austrijanci, koji su Hrvatima napravili puno problema i na ovogodišnjem Euru, puno su bolje startali utakmicu i poveli 5-1. Hrvatska se uspjela vratiti na minus jedan, ali do kraja prvog poluvremena izrazito se mučila. Igralo se gol za gol, bivši Kauboji nikako nisu mogli doći do vodstva, a na kraju su na predah morali otići s rezultatom 16-16.

Veteranski povratnik u reprezentaciju Jakov Gojun dobio je crveni karton u 16. minuti, a Matej Mandić brojao je šest obrana poslije prvog dijela. Dosta tehničkih pogrešaka limitiralo je hrvatski rezultat u tom razdoblju, ali u nastavku se napokon otvorilo.

Hrvatska je, tako, prvi put povela u 33. minuti golom Ivana Martinovića, a Austrija se potom odčepila pa su Dagurovi momci brzo otišli i na plus tri. Islandski stručnjak ubrzo je u igru ubacio i Dominika Kuzmanovića koji je odmah počeo skidati zicere Austrijancima, a reprezentativci su se odvojili na pet razlike sredinom drugog poluvremena i mirno priveli posao kraju.

🇭🇷 𝐊𝐯𝐚𝐥𝐢𝐟𝐢𝐤𝐚𝐜𝐢𝐣𝐞 𝐳𝐚 𝐎𝐥𝐢𝐦𝐩𝐢𝐣𝐬𝐤𝐞 𝐢𝐠𝐫𝐞1️⃣ vs Austrija🗓️ Četvrtak | 14. 3. ⏰ 20:15h🏟️ "ZAG Arena", Hannover📺 Doma tv

Posted by Hrvatski rukometni savez on Thursday, March 14, 2024

Ivan Martinović, koji je jako nedostajao na Euru, predvodio je hrvatske strijelce s devet pogodaka, a Zvonimir Srna zabio je šest.

Hrvatska je, zapravo, sada na korak do Olimpijskih igara; pobijedila je Austriju i do kraja bi joj trebala biti dovoljna još jedna pobjeda kako bi završila među dvije najbolje plasirane ekipe u skupini. Rukometaši za dva dana igraju s domaćinom Njemačkom, a onda imaju i utakmicu s Alžirom dan kasnije gdje pobjeda ne bi trebala doći u pitanje.

Inače, za usporedbu, Nijemci su danas deklasirali Alžir rezultatom 41-29.