Nije se ponovila Švicarska: Rumunjke su večeras uvjerljivo svladale Hrvatsku

Rumunjska - Hrvatska 4-1

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija večeras je u Rumunjskoj nastavila kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Engleskoj sljedeće godine nakon domaćeg remija sa Švicarskom u petak i odlične igre protiv najjačeg sastava u skupini. Međutim, večeras je slavila domaća ekipa rezultatom 4-1.

Hrvatska je u utakmicu ušla vrlo poticajno; u devetoj minuti Ivana Rudelić primila je loptu u prostor, opucala s ruba kaznenog prostora i vrlo lijepo pospremila loptu pod gredu. Finim udarcem nastavila je formu iz Zaprešića gdje je Švicarkama također zabila na otvaranju susreta…

Ipak, Rumunjska je do kraja poluvremena uspostavila tempo i otišla na dva gola prednosti: izjednačenje je uslijedilo u 16. minuti kada je hrvatska kapetanica Iva Landeka nakon suparničkog ubacivanja u peterac loptu skrenula u vlastitu mrežu, a za vodstvo je pogodila Mara Batea u 38. minuti. Florentina Olar prvo je uputila šut koji Doris Bačić nije uspjela uhvatiti, a rumunjsko krilo pronašlo se na odbijancu.

Reprezentativke su na poluvrijeme otišle s rezultatom 3-1; u posljednjim sekundama sudačke nadoknade Batea je poslala finu loptu po desnoj strani za Olar, a na njeno ubacivanje u kazneni prostor dobro je reagirala Andrea Herczeg.

Conducem Croaţia la pauză după ce am revenit de la 0-1! #HaiRomania 🇷🇴👉 bit.ly/nationalafeminina

Posted by Nationala Romaniei de Fotbal Feminin on Tuesday, September 22, 2020

U nastavku je tempo podosta pao, ali Rumunjke su ipak došle do novih šansi i četvrtog pogotka; Olar se u 67. minuti još jednom probila po desnoj strani i ubacila za Lauru Rus, a ona je imala dovoljno vremena u vatrenom šesnaestercu i uspjela je poentirati.

Hrvatska je sada na pretposljednjem mjestu u skupini H kvalifikacija s četiri boda iz šest utakmica (ispod je Litva s nijednim), a Rumunjska je pobjegla na dva boda prednosti. S druge strane, Švicarska u trenucima pisanja ovog teksta nastupa protiv Belgije i vodi 1-0, čime bi izbila na prvo mjesto sa 16 bodova, a njene današnje suparnice ostale bi na 15…