Obrana jedne Borussije gora je od druge: ‘Gladbach je kod kuće pobijedio Dortmund

Borussia Dortmund večeras je primila čak tri gola nakon prekida

U 18. kolu Bundeslige Borussia Mönchengladbach pobijedila je kod kuće Borussiju Dortmund 4-2 u utakmici u kojoj se niti jedna niti druga obrana nisu proslavile, posebno ona dortmundska koja je večeras iz prekida primila čak tri gola.

‘Gladbach je poveo u sedmoj minutu kada je Nico Elvedi nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane glavom potpuno sam zabio za 1-0. Uslijedila su dva sjajna gola Erlinga Brauta Hålanda i dvije sjajne asistencije Jadona Sancha, u 22. i 28. minuti, i Dortmund je poveo 2-1.

Međutim, samo četiri minute kasnije Elvedi postiže svoj drugi gol nakon što je jedan odbijanac nakon slobodnog udarca opet potpuno sam iz blizine pospremio u mrežu.

U 49. minuti Ramy Bensebaini sjajno je pogodio suprotni kut s desne strane kaznenog prostora, a u 78. minuti Marcus Thuram postavio je konačnih 4-2, glavom, nakon još jednog prekida, odnosno ubačaja iz ugla.

‘Gladbach je ovom pobjedom na tablici preskočio baš Dortmund i stigao do 31. osvojenog boda ove sezone i četvrtog mjesta. Dortmund je pao na peto mjesto s dva boda manje.

Također, u posljednjih 11 utakmica protiv Dortmunda (prije večerašnje) ‘Gladbach je upisao isto toliko poraza. Niz je, eto, prekinut na prilično uvjerljiv način…