Od Reala i Cityja očekivali smo spektakl i utakmicu godine. Dobili smo sve to, pa i više

Nevjerojatan susret u Madridu završio je 3-3

S pravom je četvrtfinalni dvomeč Real Madrida i Manchester Cityja u Ligi prvaka dobio epitet ‘finala prije finala’. Dvije nevjerojatne momčadi, dva europska teškaša ponudili su nam suludu utakmicu koja će se prepričavati mjesecima, pa i godinama. Šest pogodaka, dva preokreta, mnoštvo sjajnih poteza i pogodaka za odjavne špice, a na kraju ništa nije riješeno i nastavak spektakla gledat ćemo u Manchesteru jer završilo je 3-3.

Nije moglo krenuti bolje ni atraktivnije. UEFA je prihvatila zahtjev Real Madrida da se krov zatvori, svi su na Santiago Bernabeu došli u bijelom i očekivao se spektakl. A onda, nakon niti 120 sekundi igre, muk.

City je rano poveo, već nakon dvije minute igre Bernardo Silva doveo je goste u vodstvo. I to na kakav način, golčinom iz slobodnjaka koja se rijetko viđa. Jack Grealish krenuo je u jedan prodor pa je srušen s lijeve strane na kakvih 30 metara od gola.

Kraj lopte su stali Grealish i Silva, a na desnoj strani ruba kaznenog prostora grupirala se skupina u iščekivanju ubačaja. To je čekao i vratar Andrij Lunin koji se pozicionirao na suprotnu stranu gola, a to je Silva nanjušio. Uslijedio je stoga jak udarac u bliži kut po podu, što nitko nije očekivao. Lunin nije stigao pa se lopta zakoprcala u mreži, a City je fenomenalno krenuo.

No, brzo se sve okrenulo. Pokazala je momčad Carla Ancelottija zašto jest ono što je pa već u 12. minuti Real je uz veliku dozu sreće izjednačio preko Edouarda Camavinge koji je stigao na kakvih 20 metara, zapucao, a lopta se od bloka Rubena Díasa odbila u mrežu Građana.

I kao da to nije dosta, Real je okrenuo u praktički sljedećem napadu. Ovoga puta djeluju Brazilci, Vinícius je u kontru na lijevoj strani izbacio Rodryga, a ovaj dočekao izlazak vratara pa opet uz pomoć bloka, ovoga puta dodira Manuela Akanjija poslao loptu u mrežu za 2-1.

Nevjerojatan preokret u samo tri minute režirao je Real i do kraja je više puta prijetio preko Viníciusa i Rodryga, ali je ipak na poluvrijeme otišao s tih 2-1. No, u drugom dijelu opet se mijenja odnos snaga, i to preko dva eurogola gostiju.

City je u nastavku nešto značajnije pritisnuo i u 66. minuti došao do poravnanja preko Phila Fodena. Kao što je i prvi Cityjev pogodak bio fenomenalan, i drugi je oduševio pa je engleski as primio Rodrijevo dodavanje na nekih 17, 18 metara od gola, namjestio se na ljevicu i onda sjajno opalio u rašlje gola Andrija Lunina.

Ukrajinski čuvar mreže u toj se situaciji mogao protegnuti koliko je dug i širok, ali takav siloviti i precizni udarac ne bi zaustavio ni Lav Jašin. A što tek reći onda o petom golu susreta i trećem Engleza, i to prvijencu Joška Gvardiola.

Samo pet minuta kasnije Joško je izveo još bolji potez, Dobio je Vatreni loptu na lijevoj strani pa je došao do 18 metara i opalio svojom lijevom, slabijom nogom. Lopta je kao metak prozujala i odsjela u suprotnom Luninovom kutu za 3-2 i novi veliki preokret na susretu.

Gvardiolu je ovo 33. nastup za City, a prvijenac u novom dresu. Stigao je u možda i nikad važnijem trenutku, ali nije dugo bio presudan jer već u 79. je Fede Valverde opet sve poravnao, i to još jednim sjajnim pogotkom.

Vinícius se danas naasistirao pa je i u 79. podigao loptu, a Urugvajac je natrčao i sjajno iskosa s 14 metara stisnuo i neobranjivo pogodio za novo izjednačenje. Što se Hrvata tiče, i Gvardiol i Mateo Kovačić su odigrali po 90 minuta za goste, dok je Luka Modrić za Real stupio na teren u 71. minuti.

Tu je ipak bio kraj, do konačnog zvižduka nije bilo pogodaka pa ćemo rasplet gledati u Engleskoj. I moramo reći, jedva čekamo…