Odluka pada u Kataloniji: Zenit je slavio protiv Barcelone i izborio majstoricu

U seriji do tri pobjede, rezultat je 2-2

Velika je ovo večer za sve ljubitelje europske košarke, u dvije četvrtfinalne utakmice Eurolige mogli bi smo saznati imena dvojice putnika na Final Four u Kölnu. Tamo se već plasirao branitelj naslova, CSKA Moskva, svladavši i u trećoj utakmici Fenerbahçe.

Nakon što je u srijedu slavila i stigla do prednosti od 2-1 u seriji do tri pobjede, priliku da se Moskovljanima u Njemačkoj pridruži večeras je imala Barcelona. Nije momčad koju vodi Šarūnas Jasikevičius i drugi put stigla do pobjede na gostujućem parketu, Zenit je slavio rezultatom 74-61.

Za razliku od te utakmice prije samo dva dana, Zenit je od samog starta odlučno krenuo prema slavlju i osiguravanju majstorice u Kataloniji. Već nakon prve četvrtine je momčad Xavija Pascuala, bivšeg Barceloninog trenera, imala veliku prednost od 12 koševa.

Niti u jednom trenutku nije Barcelona bila u vodstvu, dapače, domaći su samo svoju povećavali te stigli do maksimalnih 22 koša prednosti. Krajem treće četvrtine je bilo 58-36, šanse za povratak su bile na razini znanstvene fantastike.

Najefikasniji u domaćim redovima je bio Kevin Pangos s 22 poena (od čega 18 u drugom dijelu), osam asistencija i četiri skoka, a pridružili su mu se Tarik Black i Austin Hollins s po 11 poena. Gostima nije pomoglo niti 19 poena Nicka Calathesa, niti ukupno sedam ukradenih lopti.

Peta utakmica igrat će se u utorak, kada će Barcelona na domaćem parketu pokušati opravdati status prvog nositelja nakon regularne sezone te se plasirati među četiri najbolje momčadi Europe. Istog će dana Anadolu Efes i Real Madrid, također u petoj utakmici, odlučivati o putniku na Final Four.