Oluja na i oko terena: Real Madrid je u El Clásicu pobijedio Barcelonu

Real Madrid - Barcelona 2-1

U 30. kolu Primere Real Madrid je na stadionu Alfredo di Stéfano pobijedio Barcelonu 3-1. Osam kola prije kraja utrka prema tituli potpuno je otvoreno.

Prvih deset minuta utakmice, ispunjenih greškama, osvijestilo je još jednom niži standard na koji se El Clásico spustio u posljednjih nekoliko godine, prije nego što je Real pohvatao konce i odigrao gotovo u potpunosti jednosmjerno prvo poluvrijeme.

Baš u desetoj minuti Jordi Alba nije iskoristio solidnu priliku na lijevom rubu kaznenog prostora, a zatim je četiri minute kasnije odradio uvertiru u Realovo vodstvo. Ispao je iz pozicije, odnosno izašao je previsoko, duel nije dobio i ostavio otvoreno desno krilo — Lucas Vasquez uputio je centaršut s desne strane koji je Karim Benzema petom pospremio u mrežu za 1-0.

U 28. minuti bilo je već 2-0. Toni Kroos izveo je slobodnjak s ruba kaznenog prostora, pogodio Sergina Desta i lopta se odbila prema golu, a na crti je glavom nije uspio očistiti Alba, iako je dojam takav da je mogao reagirati bolje. Bio je to drugi Realov udaraca u okvir gola. I drugi gol.

Kontra Reala u 34. minuti zamalo je pretvorena u 3-0 kada je Federico Valverde zatresao stativu. Stativu je u završnici prvog poluvremena, i to iz kornera, zatresao i Lionel Messi, što je bila situacija u kojoj je Barcelona u prvom poluvremenu bila najbliže golu. U međuvremenu je u Madridu počela padati i jaka kiša, a utakmica se u nastavku u tom smislu prikladno razvodnila u dobrom, atraktivnom smislu.

Otprilike nakon sat vremena igre Barcelona, koja je u prvom poluvremenu imala velikih problema sa zadržavanjem posjeda, prešla je u potpunu ofenzivu. Óscar Mingueza upravo je u 60. minuti Albin centaršut potkoljenicom uspio uz dosta sreće pospremiti u mrežu. Prilike i poluprilike su se redale, neke su upropaštene lošim odlukama, a za neke se pobrinuo Thibaut Courtois.

U 63. minuti Junior Vinicius propustio je riješiti utakmicu u situaciji jedan-na-jedan nakon sjajne lopte Luke Modrića (odradio poslovično dobrih 90 minuta) s ruba vlastitog kaznenog prostora. Ipak, za ovom propuštenom prilikom u Madridu na koncu nitko nije morao žaliti — Barcelona je pokušavala, ali nije uspjela (u trećoj minuti sudačke nadoknade Ilaix Moriba zatresao je gredu!).

U svakom slučaju, čeka nas osam paklenih kola u Primeri. Real je trenutno prva momčad prvenstva sa 66 bodova koliko ima i Atlético Madrid s utakmicom manje, dok je Barcelona treća sa 65 bodova. Vežite se, polijećemo.